"Kimse bize 'niye bunu böyle yaptınız' diyemez"

"Kimse bize 'niye bunu böyle yaptınız' diyemez"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında, İdlib operasyonunu değerlendirdi; "Kimse bize 'niye bunu böyle yaptınız' diyemez" dedi. Müftülere nikah kıyma yetkisi veren tasarının meclis'ten geçeceğini söyleyen Erdoğan'ın hedefinde, Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal kılıçdaroğlu vardı.

ERDOĞAN: "İDLİB BİZE SINIR. DOLAYISIYLA TEDBİRİMİZİ ALMAK DURUMUNDAYIZ. KİMSE BİZE 'NİYE BUNU BÖYLE YAPIYORSUNUZ' DİYEMEZ. SURİYE'YE 911 KİLOMETRE SINIRI OLAN BİZİZ. HER AN TACİZ VE TEHDİT ALTINDA OLAN BİZİZ. KİMSE BİZE 'NİYE BUNU BÖYLE YAPTINIZ' DİYEMEZ."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib operasyonunu böyle savundu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Özgür Suriye Ordusu ile başlattığı operasyon için "Temennim odur ki kısa sürede biter" diyen Erdoğan, ana muhalefete de yüklendi.

ERDOĞAN: "BİR TARAFTAN TSK'NIN SINIRÖTESİNE ÇIKMASINA EVET DİYECEKSİN, AYNI KONUŞMADA 9 DAKİKA SONRA İDLİB'DE ÖLENLERİN SORUMLUSU ERDOĞAN'DIR DİYECEKSİN. SEN NE CAHİL BİR ADAMSIN. BÖYLE BİR MANTIK OLUR MU? BİZ KILIÇDAROĞLU ZİHNİYETİ TAŞIMIYORUZ, BUNU BÖYLE BİLELİM. ONLARIN BÖYLE BİR DERDİ YOK. ONLAR VARSINLAR ESED'İN YANINA GİTSİNLER, ONUNLA DERTLEŞSİNLER AMA BİZ FARKLIYIZ VE İDLİB'DEKİ HER ŞEHİDİN HESABINI BENİM VERECEĞİMİ SÖYLEYECEK KADAR GAFİL, CAHİL OLAN BU İNSANLARLA KONUŞACAK BİR ŞEYİMİZ YOK."

Erdoğan, eski Başbakan Bülent Ecevit'le ilgili tartışmayı da sürdürdü...

ERDOĞAN: "ECEVİT'E SATAŞMA DİYOR. BEN ECEVİT'İN ANLAYIŞINA SATAŞIYORUM. ABD ELÇİLERİNİN TRABZANA OTURUP KENDİSİNİN DE EL PENÇE DURMASINI KABUL EDEMİYORUM. BU MİLLETİN GENLERİNDE BU YOK."

Ve müftülere nikah kıyma yetkisi... Erdoğan kesin konuştu; "yasa çıkacak" dedi.

ERDOĞAN: "İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE BU, MECLİS'TEN GEÇECEK. KAYIT DIŞI NİKAH DEĞİL, KAYIT ALTINDA NİKAH... ASIL KAYITDIŞILIKLARI BU KALDIRACAK. NE DİYORLAR UTANMADAN SIKILMADAN, 'ÇOCUK YAŞTA EVLİLİK....' YA BIRAK, NE ALAKASI VAR. BU, İŞTE ONU TAMAMIYLA ORTADAN KALDIRMAYA YÖNELİK BİR ADIMDIR."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde partisinin kadrolarında yapılan değişiklikler de vardı...

ERDOĞAN: "BELEDİYELERİMİZDE DE BİR TAKIM DEĞİŞİKLİKLERE BAŞLADIK... BU BİR TASFİYE DEĞİL, İHTİYAÇTAN KAYNAKLANAN GÖREV DEĞİŞİMİDİR. HİÇ KİMSENİN GEREK TEŞKİLATLARDA GEREKSE BELEDİYELERDE GÖREVİNİ DEVREDEN ARKADAŞLARIMIZLA İLGİLİ EN KÜÇÜK BİR OLUMSUZ SÖZ SÖYLEMESİNE, İNCİTİCİ TUTUM İÇERİSİNE GİRMESİNE, KUSURA BAKMASINLAR, İZİN VEREMEYİZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz