Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gökçek'in istifası iddialarını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gökçek'in istifası iddialarını yanıtladı

Sırbistan dönüşü uçakta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifasını istediği yönündeki iddiaları yalanladı. Erdoğan, konsolosluklarında FETÖ suçlusu ajanları barındırdığını belirttiği ABD'ye de tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstifa etmesi istendiği iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Beştepe'de yaptığı görüşme kendisine hatırlatılan Erdoğan, istifa söylentilerinin doğru olmadığını, Gökçek ile müze projesini görüştüklerini söyledi.

Erdoğan, "olay sadece Melih Bey’in şahsında olan şeyler değildir. Bu konuyla ilgili, partimizde, bazı yerlerde bir değişim iradesi sözkonusudur." ifadelerini kullandı.

Değişim kararlarının parti için önemli olduğunun da altını çizen Cumhurbaşkanı, "Bazı arkadaşlarımız bundan rahatsızlık duymamalı. Aksine yönetimimiz böyle bir karar verdiyse, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptığı gibi o nezaketi gösterir” dedi.

Erdoğan'a ABD ile yaşanan vize krizi de soruldu. İki ülkenin Dışişleri Bakanlarının telefon görüşmesinin ardından "komisyon oluşturma" kararının alındığını kaydeden Erdoğan, komisyonun nasıl olacağına ilişkin metnin kendilerine iletileceğini söyledi.

Tutuklu ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz’un avukatıyla görüşmesinde herhangi bir engelin bulunmadığını belirten Erdoğan, Topuz’un tutuklanmasının bir misilleme olduğu iddialarını yalanladı.

Erdoğan, "konsolosluklarının içerisinde FETÖ faili ajanlar bulunuyor. Bunlar diplomat değil, ajan" diye konuştu, Amerika Birleşik Devletleri'ne terör örgütlerine yaptığı yardımlardan ötürü tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde Rusya'dan alınacak S-400 füze savunma sistemleri de vardı. Birinci pakette ortak üretimin olmayacağını, paketi direkt kendilerinden alacaklarını ifade eden Erdoğan, ikinci paketten itibaren ortak üretime başlanacağını duyurdu.

Ve son olarak Irak'ın kuzeyinde gerçekleşen bağımsızlık referandumu...

Irak Yerel Yönetimi'nin yaptığı hatayla, oradaki halkın dünyaya kapalı hale getireceğini ve insanların isyan etmesine yol açacağına dikkat çeken Erdoğan, Irak bölgesel yönetiminin kendi şahsi çıkarları uğruna herşeyi feda ettiğini belirtti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz