Kadın örgütleri meclis'te

Kadın örgütleri meclis'te

Müftülere nikah yetkisi veren tasarıya, kadın örgütleri ile ana muhalefet partisinin tepkisi sürüyor... Kadın örgütleri, Meclis'te biraraya gelerek düzenlemeyi eleştirdi. Adalet ve kalkınma partisi, tasarının geri çekilmeyeceğini bildirdi. Düzenlemeye, milliyetçi hareket partisi'nden destek geldi.

Gelecek hafta Genel Kurul'da görüşülmesi beklenen tasarı, kadın örgütleri ve CHP'li milletvekilleri tarafından Meclis'te protesto etti.

Grup adına açıklamayı, Meclis kampüsüne alınan heyetteki CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse yaptı.

"UMARIM BU YASAYI GETİREN İKTİDAR ....MECLİSE GELMEMESİ İÇİN ADIMINI ATAR"

Köse, tasarıya karşı direnecekleri mesajını verdi

"BU TASARI ONAYLANDIĞI TAKDİRE TOPLUM İKİYE AYRIŞACAK ...SİYASAY RANT ELDE ETMEYE ÇALIŞACAKTIR ....BU TASARIYI ASLA KABUL ETMİYORUZ"

Adalet ve kalkınma partisi sözcüsü Mahir Ünal ise tasarının geri çekilmesinin söz konusu olmadığını söyledi; Düzenlemeye ilişkin eleştirilere yanıt verdi.

MAHİR ÜNAL: "NİKAH MEMURUNUN NİKAH KIYMA YETKİSİ NE İSE YİNE BRİ DEVLET MEMURU OLAN MÜFTLÜKLEREDE AYNI YETKİLER VERİLİYOR YANİ SANKİ BURADA YAPILACAK OLAN BİR DİNİ NİKAHMI Ş GİBİ ALGI OLUŞTURMANIN BİR ANLAMI YOK..."

Düzenlemeye Milliyetçi Hareket Partisi de destek verdi. Grup Başkanvekilleri Erkan Akçay ile Erhan Usta'nın ortak yazılı açıklamasında, "müftülere verilen yetkinin, meşruiyet açısından olumsuz yanı bulunmadığı belirtilerek, müftülerin devlet memuru olduğuna işaret edildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz