MEB "Ölçme değerlendirme merkezleri" kuruyor

MEB "Ölçme değerlendirme merkezleri" kuruyor

Milli Eğitim Bakanlığı, yurt genelinde, "ölçme değerlendirme merkezleri" kuracak; Hedef, il bazında takip edilen öğrencilerin eğitimini etkileyen faktörleri ortaya çıkarmak... Eğitimciler ise uygulamayı eleştiriyor...

Uluslararası Öğrenci değerlendirme program PISA sonuçlarında Türkiye'nin gerilerde olması Milli Eğitim Bakanlığı'nı harekete geçirdi.

Bakanlık, PISA ve Uluslararası Fen Matematik Eğilimleri Araştırması TIMSS'e rakip olarak ölçmek ve eğitimi etkileyen faktörleri ortaya çıkarmak için "ölçme değerlendirme merkezleri" kuracak.

"MÜFREDAT ÖĞRETMEN ATAMA KİTAP BASIMI METADOLOJİ HEPSİNİ TOPARLARSANIZ HERHALDE NE KADAR BOZDUKLARINI ÖLÇECEKLER. "

81 ilde açılacak merkezlerde tüm öğrencilere "Akademik Becerilerin izlenmesi ve değerlendirilmesi" çalışması uygulanacak. Bu kapsamda öğrencilerin il bazında gelişimleri takip edilecek. Devamında da her öğrenciye kazanımları edinme düzeyi, eksik öğrenmeleri ve ihtiyaç duydukları eğitimlere yönelik karneler verilecek.Ancak konuyu değerlendiren eğitimciler, uygulamanın katkı sağlamayacağı görüşünde...

"ÖĞRENCİYİ EN İYİ ÖĞRETMENİ TANIR. BU SINAV VE MERKEZLER ÜZERİNDEN YAPILABİLCEK BİSEY DEĞİL. BİZ ÖĞRENCİYİ DAHA İYİ TANIMAK İSTİYORUZ DERSENİZ REHBERLİK SERVİSİ VAR. EĞİTİMLE İLGİLİ İSTERSENİZ ÖĞRETMEN VAR DIŞARDAN MÜDAHALE İLE FAYDASI OLACAĞINI SANMIYORUM"

Müfredat değişikliğine vurgu yapan Eğitimci Ahmet Güngör, "başarısız olan öğrenciler değil, sistem" diyor.

"BAŞARISIZ OLAN ÖĞRENCİLER DEĞİL SİSTEM ULUSLARARASI SINAVLAR İÇİN İSE SİZ EVRİM TERORİSİNİ KALDIRISSANIZ ÖLÇSENİZ NE ÖLÇMESENİZ NE BİLİME AKLA MANTIĞA SIRTINI DÖNMÜŞ İŞLER YAPILIYOR. BİLİM İLE ÇOCUKLARIMIZI YOĞURACAĞIZ YAPILACAK İŞ BU"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz