Hollandalı Dafne Schippers, kadınlar 200 metrede altın madalya kazandı

Hollandalı Dafne Schippers, kadınlar 200 metrede altın madalya kazandı

16. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 7. gün geride kaldı... Hollandalı Dafne Schippers kadınlar 200 metrede altın madalya kazandı. Kadınlar uzun atlamada, Birleşik Amerikalı Brittney Reese; 3 bin metre su engellide Birleşik Amerikalı Emma Coburn altın madalyaya uzandı.

16. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 200 metrede altın madalyayı, Hollandalı Dafne Schippers elde etti.

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen şampiyonanın 8. günü, kadınlar 200 metre finali ile sona erdi.

Olimpiyat ikinciliği ve Avrupa şampiyonluğu bulunan Schippers, 22.05'lik derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu.

Fildişi Sahilli Marie-Josee Ta Lou, 22.08'lik süresiyle gümüş, Bahamalar'dan Shaunae Miller-Uibo ise 22.15 ile bronz madalya kazandı.

Kadınlar uzun atlamada Birleşik Amerikalı Brittney Reese, altın madalya elde etti. Olimpiyat şampiyonluğu ve ikinciliği bulunan Brittney Reese, 7.02'lik derecesiyle altın madalya kazandı. Reese, böylece 2009, 2011 ve 2013'ün ardından uzun atlamada 4. kez dünya şampiyonu oldu.
Rusya Atletizm Federasyonunun uluslararası organizasyonlardan men cezasının sürmesi nedeniyle şampiyonaya "tarafsız sporcu" olarak katılan Rus atlet Darya Klishina, 7.00'lık süresiyle gümüş, Birleşik Amerikalı Tianna Bartoletta ise 6,97 ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Kadınlar 3 bin metre su engellide altın madalyayı, Birleşik Amerikalı Emma Coburn kazandı. Olimpiyat üçüncülüğü bulunan Coburn, 9.02.58'lik derecesiyle şampiyonu rekoru kırarak altın madalyanın sahibi oldu. Birleşik Amerikalı Courtney Frerichs, 9.03.77 ile gümüş, Kenyalı Hyvin Kiyeng Jepkemoi ise 9.04.03 ile bronz madalya elde etti.

Şampiyonada milli sporcu Özkan Baltacı ise, erkekler çekiç atma finalini 12. sırada tamamladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz