14. "Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali" başladı

14. "Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali" başladı

Ankaralılar kültür, sanat ve eğlenceye doyacak... Etimesgut Belediyesince düzenlenen "14. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali" başladı. Renkli görüntülere sahne olan festivalin açılışına Milliyetçi hareket partisi Ankara Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Erkan Haberal, Etimesgut belediye Başkanı Enver Demirel ve çok sayıda vatandaş katıldı. 10 gün sürecek festivalde Türk kültürü, sanatı ve folkloru sergilenecek..

Ankara seğmenlerinin gösterisine eşlik ettiler, ardından Ankara kızılcahaman kapamasını tanıttılar..

Sahnede ise Murat Dalkılıç, Ankaralıları çoşturan isim oldu.

Anadolu ve büyük Türk Coğrafyasını buluşturan uluslararası festival, çok sayıda dernek, vakıf, Türk Cumhuriyetleri ve topluluklarının katıldığı geleneksel yürüyüşle başladı.

Milliyetçi hareket partisi ankara Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Erkan Haberal, Etimesgut belediye Başkanı Enver Demirel, Özbekistan Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadirov ve protokoldeki diğer isimler kortejin önünde yer aldı.

Atlı grupların ve mehteran takımının eşlik ettiği yürüyüşe, şehit ve gazi dernekleri de katıldı. Kortej ilerledikçe hem katılım arttı, hem de destek....

Yürüyüş festival alanında son buldu. Enver Demirel'in kısa konuşmasının ardından festivalin açılışı için kurdela kesildi.

Etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Önce Türksoy Gençlik Oda korosu konser verdi.

Azerbaycanlı ve Kazakistanlı şeflerin öncülüğünde Türk dünyası ezgileri seslendirildi.

Selamlama konuşması yapan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Genel Sekreteri Düsen Kaseinov'a plaketini, Etimesgut belediye Başkanı Demirel takdim etti.

Festivalde, Tokatlılar Derneği'nin hazırladığı halk oyunları gösterisini, sahnedeki Seğmenlerin oyunları izledi.
Protokol önünde gösteri yapan seğmenlere, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de eşlik etti.

Sıra Ankara'nın meşhur Kızılcahamam Kapaması ile Beypazarı'nın 80 katlı baklavasının tanıtımına geldi. Sahnedeki kapamaları, ilk olarak protokoldeki isimler açtı.

Ankara Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti eski Ankara büyükelçisi Ahmet Zeki Bulunç da festivaldeydi
Etkinliğin son bölümünde Murat Dalkılıç sahneye çıktı.. sanatçı, sevenlerini söylediği şarkılarla çoşturdu.

MHP Ankara Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Erkan Haberal ile Belediye Başkanı Enver Demirel festivalde alanında vatandaşlarla da biraraya geldi.

Gecenin sonunda ise havai fişek şöleni vardı.

Etimesgut belediye Başkanı Enver demirel, festivale ilişkin Kanal B mikrofonlarına konuştu

demirel, birlik ve beraberlik mesajı veren festivale tüm başkentlileri davet etti.

10 gün sürecek festivalde Türk kültürü, sanatı, folkloru, seyirlik oyunları ile geleneksel kıyafetleri sergilenecek..Kıraç, Gökhan Tepe, Ferhat Göçer ve Kutsi gibi sanatçılar da konser verecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz