Başkent Üniversitesi'nden yeni bir eser

Başkent Üniversitesi'nden yeni bir eser

Gelişmeyi hedeflemiş toplumların amacı, iyi bir eğitimle nitelikli insan gücü yetiştirmek... Bu alandaki çalışmalarıyla yalnızca Türkiye'de değil Dünyada bir marka olan Başkent Üniversitesi'nde Bugün son teknoloiiyle donatılacak yeni mühendislik binasının beton dökme töreni vardı... "Yurdumuza eserler katacak çok değerli insanlarımızı yetiştirmeye talibiz" diyen Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, yeni bir esere daha imza atarken, "arkası gelecek" mesajı verdi.

Eller butonda, gözler ülkeye katılacak eserlerde... O eserlerden biri de Başkent Üniversitesi'nin yeni mühendislik binası...

Amaç planlı, araştırmacı ve başarılı mühendisler yetiştirmek... Başkent Üniversitesi de , bu konuda üzerine düşenin en iyisini yapmaya devam ediyor...

Başkent Üniversitesi yeni mühendislik binasının beton dökme töreni, Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın katılımıyla gerçekleşti. Törende Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ile akademik kadro da yer aldı.

Prof. Dr. Mehmet Haberal tarafından en üst kalite amacıyla 1993 yılında kurulan Başkent Üniversitesi, düzenlenen törenle kalite yolculuğuna bir kilometre taşı daha eklemiş oldu.

Hizmet alanını genişleten üniversitenin yeni mühendislik binası için ilk temel temmuz ayı başında atılmıştı. Aslında projenin her aşamasıyla ilk günden bu yana bizzat ilgilenen Prof. Dr Mehmet Haberal da , törenden sonra "arkası gelecek" mesajını verdi.

HABERAL - BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HEP ÜLKEMİZE ESERLER KATMAYA TALİP. İŞTE O ESERLERDEN BİRİ DE MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ.. TABİİ MÜHENDİSLİK ÇOK ÖNEMLİ ,HERŞEYİN TEMELİNDE MATEMATİK MÜHENDİSLİK YATIYOR BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ O GÖRDÜĞÜNÜZ SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNDE ...BİR SÜRÜ BÖLÜMLERİ VAR BAZI BÖLÜMLERİ Kİ BİYOMEDİKAL GELİYOR...İLK DEFA BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNDE BAŞLADI ARKASI DA GELECEK İNŞALLAH BAŞKENT ÜNİVERSETİSİ ÜLKEMİZE ESERLER KATMAYA DEVAM EDECEK

Türkiye'nin ihtiyacı olan başarılı mühendisleri yetiştirecek olan fakülte , 27 Bin 500 metrekarelik alanda kurulacak.

Yeni bina, 3 bloktan oluşacak. 75 adet labarotuvarı ile bir araştırma bloğu, 36 adet derslik ile derslik bloğu, 186 adet ofisiyle ofis bloğu ; yeşil kampüs özelliğine hizmet edecek şekilde projelendirildi.

Mühendislik binasında 120 kişilik 4 adet anfi, 130 kişilik konferans salonu , 4 adet serbest çalışma alanı , 4 adet toplantı salonu ve 3 seminer salonu da yer alacak.

Yeni binanın, 1200 metrekare açık teraslı kafeteryası , 3600 metrekare sergi alanları ve iç bahçe alanı da bulunacak.

Bu bina ile teknoloji artık yeşille uyumlu hale gelecek. Güneş Enerji sistemleri , teknik hacimler ve destek birimleri de yapının en önemli parçalarını oluşturacak.

PROF. DR MEHMET HABERAL - HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH ÜLKEMİZ MÜHENDİSLİK FAKÜLTEMİZ SAYESİNDE GERÇEKTEN ÇOK DAHA ÖNEMLİ ESERLER KATACAK ÜLKEMİZİN YÜCELMESİNE KATKILAR SAĞLAYACAK

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz