Musul operasyonunda 25 bin terörist öldürüldü

Musul operasyonunda 25 bin terörist öldürüldü

Iraklı yetkililer, Musul'un ardından terör örgütü IŞİD'in denetimindeki Telafer kentine de operasyon düzenleneceğini duyurdu... Musul operasyonunda 25 bin IŞİD'li teröristin öldürüldüğü açıklandı.. Kentteki bir tünelde 3'ü Türk, 25 IŞİD'li kadının yakalandığı bildirildi.. IŞİD'in elebaşı Bağdadi'nin ise ölmediği öne sürüldü.

Musul’un alınması sonrasında Irak ordusundan bu kentin batısında yer alan, yoğun Türkmen nüfusuyla dikkat çeken ve halen terör örgütü IŞİD'in elinde olan Telafer kentiyle ilgili kritik açıklama geldi.

Irak ordusundan yapılan açıklamada, “Telafer ve diğer bölgelerin kurtarma operasyonuna yakında başlayacağız” denildi.

Açıklamada, Musul operasyonunda 25 bin IŞİD'linin öldürüldüğü belirtildi..

Operasyonda ayrıca 450'den fazla intihar eylemcisinin öldüğü, Irak güçlerinin bin 247'si bomba yüklü yaklaşık 3 bin aracı imha ettiği, 130 insansız hava aracını da düşürdüğü kaydedildi...

Musul'da saklanan teröristleri yakalamaya yönelik çalışmalar da devam ediyor.. Kentteki bir tünelde 3'ü Türk, 25 IŞİD'li kadının ele geçirildiği duyuruldu..

IŞİD'in elebaşı Bağdadi'nin ölüm haberinin yankıları da sürüyor... Irak'ın kuzeyindeki bazı kaynaklar, El Bağdadi'nin yaşadığını, öldürüldüğüne yönelik iddiaların ardından Rakka'nın güneyinde örgüt tarafından korumaya alındığını belirtti..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz