"Demokrasi nöbeti" sona erdi

"Demokrasi nöbeti" sona erdi

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin 1. yılında, İstanbul'da direnişin sembol mekanları ile bazı meydanlarda tutulan "demokrasi nöbeti" sona erdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ve selaların okunmasıyla "demokrasi nöbeti"ne başlayan vatandaşlar, DÜN akşam da meydanlara akın etti.

Taksim Meydanı'nda toplanan çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla nöbet tuttu. Bazı vatandaşlar da, darbenin seyrini değiştiren şehit Ömer Halisdemir'in heykelinin bulunduğu yerde fotoğraf çektirdi.

"Demokrasi nöbeti" tutulan alanlara kurulan ekranlardan 15 Temmuz'da yaşananların görüntülerini izleyen vatandaşlar, meydanları "şehitler ölmez, vatan bölünmez" nidalarıyla inletti.

Çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen "demokrasi nöbeti" gece 00.13'te okunan selalarla tamamlandı.

Üsküdar Kısıklı’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evinin önünde tutulan "demokrasi nöbeti" de, meydanı dolduran vatandaşların eşlik ettiği dualarla sona erdi.

Sultangazi'deki nöbete Sultangazi Belediye Başkanı, Sultangazi Kaymakamı, STK temsilcileri, 15 Temmuz gazi ve şehit yakınları ve binlerce vatandaş katıldı. Kuran-ı Kerim'in okunmasıyla başlayan program, türküler ve şiirler ile devam etti.

Çengelköy'deki demokrasi nöbetinde ise, 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi açıldı. Geç saatlere kadar otopark alanında bekleyen vatandaşlar, nöbetin sona ermesiyle alandan ayrıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz