Diyarbakır Vali yardımcısı, gözaltına alındı

Diyarbakır Vali yardımcısı, gözaltına alındı

15 Temmuz'un 1. yılında etkinlikler devam ederken, fetullahçı terör örgütüne yönelik operasyonlar da aralıksız sürüyor... Diyarbakır Vali yardımcısı Sercan Gökdemir, eşi ile birlikte gözaltına alındı. Tekirdağ'da da "bylock" kullandıkları öne sürülen 115 kişi gözaltına alındı. Amerika birleşik Devletleri'nde yaşayan Türkler, "Adalet için Fetullah Gülen'i Türkiye'ye İade Edin" talepli imza kampanyası başlattı...

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında Vali yardımcısı Sercan Gökdemir hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Gökdemir, Ankara’dan döndüğü sırada, havalimanında eşi ile birlikte gözaltına alındı.

sağlık kontrolünden geçirilen Gökdemir çifti, sorgulanmak üzere Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Tekirdağ'da da örgütün gizli haberleşme programı "ByLock" kullandıkları iddia edilen aralarında iş adamı, ev hanımı, imam, turizmci, gazeteci, bankacı, sağlık memuru, öğrenci, veteriner, öğretmen, hemşire, doktor, esnaf, işçi ve polislerin de olduğu 127 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Polis ekipleri, eş zamanlı düzenledikleri operasyonda 115 şüpheliyi gözaltına aldı.

fetullahçı terör örgütüne yönelik bir gelişme de amerika birleşik devletleri'nde yaşandı...
Bu ülkede yaşayan Türkler, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi için imza kampanyası başlattı.

Beyaz Saray'ın resmi internet sitesindeki "Dilekçe" bölümünde yer alan imza kampanyası metninde, 15 Temmuz'daki darbe girişimi gecesi yaşananlar anlatıldı ve "Adalet için Fetullah Gülen'i Türkiye'ye İade Edin" ifadesi vurgulandı.

İmza kampanyasına, Beyaz Saray'ın internet sayfasındaki "Dilekçe" (petitions) bölümünden "petitions.whitehouse.gov" adresinden ulaşılabiliyor.

Bu arada FETÖ elebaşı Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'daki malikanesini havadan görüntülendi...

Malikanenin bulunduğu sokak ve çevresinde polisin yoğun güvenlik önlemleri dikkati çekerken, protestocu grup ve basın mensupları, polis tarafından uzaklaştırıldı..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz