Berberoğlu'nun tutukluluğuna itiraz reddedildi

Berberoğlu'nun tutukluluğuna itiraz reddedildi

MİT TIR'ları davasında mahkemece 25 yıl hapis cezası verilen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutukluluğuna itiraz, İstanbul 15'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce reddedildi. Karara tepki nedeniyle Maçka Demokrasi Parkı'nda başlatılan 'Adalet Nöbeti' devam ediyor...

MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin davada, CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu'nun 25 yıl hapis cezası verilerek tutuklanmasının ardından İstanbul 15'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne yapılan itiraz reddedildi.

Üst mahkeme konumundaki heyet, kararına gerekçe olarak Berberoğlu'na verilen hapis cezasının süresini gösterdi.

Karar tepki olarak, anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı "Adalet Yürüyüşü" ile birlikte İstanbul Maçka Parkı'nda hayata geçirilen 'Adalet Nöbeti' de sürüyor.

Nöbetin beşinci gününde Cumhuriyet halk partisi Bahçelievler, Güngören ve Silivri ilçe örgütlerinden temsilciler sabah erken saatlerde parka geldi.

Polis, çevrede güvenlik önlemi aldı.

Nöbet sürecince hergün Maçka Parkı'nda söyleşiler, konserler ve tiyatro ile film gösterimleri, yeryüzü sofraları kurularak iftar yapılacak.

Berberoğlu'nun tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi'ne ziyaretler de devam ediyor. Cezaevine gelen CHP'li vekiller burada adalet nöbeti tutan partililer ile görüştü.

"ASKERİ VE SİYASİ CASUSLUK İDDİASIYLA DEVLETİN GİZLİ BELGELERİNİ AÇIKLAMAKLA SUÇLANIYOR. BU ÇOK TRAJİKOMİK BİR İDDİA. BİR HABERDEN KAYNAKLANAN İFTİRA İLE KARŞI KARŞIYAYIZ"

Milletvekilleri açıklamanın ardından adalet yürüyüşüne katılmak için cezaevi önünden ayrıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz