Çukurca'da operasyon 5 terörist daha etkisiz hale getirildi

Çukurca'da operasyon 5 terörist daha etkisiz hale getirildi

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde devam eden operasyonda 5 terörist daha öldürüldü. Operasyonun 3'üncü gününde öldürülen terörist sayısı 16'ya çıktı. Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine düzenlenen hava harekatında da 6 terörist öldürüldü, 3 hedef imha edildi. İçişleri Bakanlığı ise son 1 haftada, 51 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Güven Dağı bölgesinde 3 gündür sürdürülen operasyonda insansız hava aracı, 5 terörist daha tespit etti.

Teröristler, düzenlenen hava harekatı sonucu etkisiz hale getirildi.

Böylece operasyonda 3 günde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 16'ya ulaştı.

Bölgede icra edilen keşif ve gözetleme faaliyeti sırasında da 19 patlamamış havan mühimmatı tespit edildi.

Diyarbakır'da 8 bine yakın güvenlik personelinin katılımı ile sürdürülen operasyonda, olası facia son anda önlendi.

Lice ilçesi Ortaç köyünde teröristlerin karayoluna tuzakladığı 100 kiloluk amonyum nitrat ve alüminyum tozu ile güçlendirilen patlayıcı düzeneği, kontrollü olarak imha edildi.

Güvenlik güçlerinin Siirt, Şırnak ve Bitlis'te sürdürdüğü operasyonlarda da çok sayıda mühimmat ve patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.

Ayrıca, Siirt'te 4 kadın teröristin ardından 2 teröristin daha güvenlik güçlerine teslim olma anına ilişkin görüntüleri basın ile paylaşıldı.

Bu arada, Tunceli'de teröristlerin bulunduğu tespit edilen bölge ateş altına alınırken; 2 asker kaza ile yaralandı. Valilik, konuyla ilgili askerlerin durumunun iyi olduğu bilgisini verdi.

İçişleri Bakanlığı ise terörle mücadelede son 1 haftaya ilişkin bilgileri paylaştı.

Buna göre, 12-19 Haziran'da yurt genelinde yürütülen operasyonlarda, 33'ü ölü, 8'i teslim, 10'u sağ olmak üzere 51 terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı bilgilendirmeyi, Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama izledi.

Buna göre, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine düzenlenen hava harekatında, eylem hazırlığında oldukları belirlenen 6 terörist etkisiz hale getirildi, bir mağara ile iki silah mevzisi imha edildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz