Londra'da bir minibüs kalabalığın arasına daldı

  • 19 Haziran 2017

İngiltere'nin başkenti Londra'da son zamanlarda yaşanan trajedilere bir yenisi daha eklendi. Bir kamyonet, camiden çıkan yayaların arasına daldı. 1 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı. Olay nedeniyle şehirde terör alarmı verildi.


3 haziranda terör saldırısı, 15 haziranda yangın faciası ile sarsılan İngiltere'nin başkenti Londra yeni bir saldırı ile sarsıldı. Finsbury Park Camisi yakınında bir kamyonet yayaların arasına daldı.
Kentte terör alarmı verilmesine neden olan olayda 1 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. 3 ayrı hastanede tedavisi süren yaralılardan ikisinin durumu ağır.

Kimliği açıklanmayan 48 yaşındaki erkek sürücü, Londra polisi tarafından gözaltına alındı. Yerel saat ile geceyarısı meydana meydana gelen olayda kurbanların birçoğunun teravih namazından çıkan kişiler olduğu belirtildi.

İngiltere Müslüman Konseyi de sürücünün aracını insanların üzerine kasten sürdüğünü belirtti. Görgü tanıkları da saldırganın "Müslümanları öldüreceğim" diye bağırdığını aktardı.
İngiltere Başbakanı Theresa May polisin olayı potansiyel bir terör saldırısı olarak değerlendirdiğini açıkladı.

Saldırı sonrası polis, ambulans ve itfaiye ekipleri olay yerine gönderildi. Saldırıya yönelik soruşturma da devam ediyor.