Seçim Güvenliğİ Tartışması

Seçim Güvenliğİ Tartışması

Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası'nda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin görevlendirilmesine ilişkin tezkere dün Meclis'ten geçmişti. Anamuhalefet Partisi ise o tezkereye tepki gösterdi; Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Katar'ın kendi güvenliğini neden sağlayamadığını sordu, "evlatlarımızın canı bu kadar mı ucuz" dedi. Seçim güvenliğine ilişkin tartışmalar da CHP'nin gündeminde.

Meclis Genel Kurulu'nda dün Cumhurbaşkanlığı tezkeresi kabul edildi. Türk Silahlı Kuvvetkleri unsurlarının Katar'da Dünya Kupası için görev almasına ilişkin tezkerenin meclis görüşmelerinde muhalefetin eleştirileri oldu.

Tezkere ile birlikte TSK, 21 Kasım ile 18 Aralık tarihleri arasında Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası'nın güvenliği için Mehmetçik de görev alacak.
Türk donanmasından bir korvet Doha açıklarında görev yapacak.Ayrıca su altı taarruz ve su altı savunma timleri de terör tehdidine karşı görevlendirilecek. Ama muhalefet tepkisini bugün de sürdürdü.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis'te tezkereye ilişkin eleştirilerini sıraladı.

Dünya Kupası için Türk Polisi de görev yapacak. Geçici görevlendirme ile Katar’a gidecek 3 bin 500 polis, turnuva süresince başta müsabakaların oynanacağı stadyumlar ile takımların konaklayacağı otellerin güvenliğini sağlayacak.

Seçim güvenliğine ilişkin başlayan tartışmalar da siyasetin gündeminde

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz