Nahda Hareketi'nden tüm siyasi gruplara çağrı

Nahda Hareketi'nden tüm siyasi gruplara çağrı

Tunus'ta yönetime el koyan Cumhurbaşkanı Kays Said, çok sayıda üst düzey devlet yetkilisini görevden aldı... En büyük iki parti hakkında da çeşitli suçlamalarla soruşturma başlatıldı... Ülkedeki iç karışıklık sürüyor.

Tunus'ta Cumhurbaşkanı Kays Said'in Meclis'in yetkilerini dondurup, başbakanı görevden alarak yönetime el koymasının ardından siyasi kriz ve iç karışıklık devam ediyor...

Said, Devlet Televizyonu Genel Müdürü başta olmak üzere çok sayıda üst düzey devlet yetkilisini görevden aldı...

Ülkede yolsuzluk yapıldığını ileri süren Said, 460 kişinin devletin parasını yağmaladığını ve yağmalanan miktarın yaklaşık 4.8 milyar dolar olduğunu ifade etti.

Said, uzlaşma çağrısında bulunarak, devletin parasını yağmalayanların isim listesinin elinde olduğunu söyledi.

Meclisin birinci ve ikinci partisi konumundaki Nahda Hareketi ve Tunus'un Kalbi partileri ile bazı devlet kurumları hakkında da soruşturmalar başlatıldı.

Soruşturmada seçim kampanyası için ülke dışından kaynağı belirsiz para almak, yolsuzluk gibi suçlamalar yöneltildi...

Olağanüstü toplantı yapan Nahda Hareketi ise ülkedeki tüm siyasi gruplara elde edilen demokratik kazanımların korunması için birlikte hareket etme çağırısı yaptı.

Gece sokağa çıkma yasağı getirilen ve üç kişiden fazla toplanmanın yasaklandığı ülkede karşıt gruplar arasında zaman zaman arbede yaşanmaya devam ediyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz