Koronavirüs salgını delta virüsü etkisiyle yayılıyor

Koronavirüs salgını delta virüsü etkisiyle yayılıyor

Koronavirüs salgını delta varyantının etkisiyle dünya genelinde hızla yayılıyor... Vaka sayısı 195 milyon 400 bini, can kaybı 4 milyon 184 bini geçti...

Amerika Birleşik Devletleri'nde aşılama çalışmalarındaki yavaşlama ve delta varyantının etkisiyle vaka sayılarındaki artış sürüyor..

Ülkede virüs bulaşanların sayısı 35 milyon 287 bini, yaşamını yitirenlerin sayısı 627 bini geçti...

New York şehrinde, belediye çalışanlarına eylül ortasına kadar aşı olmaları ya da her hafta test yaptırmaları zorunluluğu getirildi.

Ülkenin önde gelen sağlık kuruluşları, sağlık çalışanlarına aşılama zorunluluğu getirilmesi çağrısında bulundu.

Avustralya’nın Melbourne kentinde iki haftadır devam eden tam kapanma vaka sayılarındaki düşüşün ardından hafifletildi...

Okullarda yeniden yüz yüze eğitime geçildi.

Ev ziyaretlerini yasaklayan kuralların ise iki hafta daha devam edeceği bildirildi.

Cezayir'in 35 vilayetinde Kovid-19 vaka sayılarındaki yeniden artış eğilimi nedeniyle gece sokağa çıkma yasağı getirildi.

Dünya Bankası ve Kovid-19 Aşıları Küresel Erişim Programı, gelişmekte olan ülkelere yönelik aşı tedariki için yeni bir finansman mekanizması oluşturdu.

Afrika'da Kovid-19 vakalarının en sık görüldüğü ülke olan Güney Afrika Cumhuriyeti'nde, vaka sayılarındaki düşüş nedeniyle tedbirler gevşetildi.

Irak'ta son 1 günde 12 bin 180 kişide virüs tespit edilmesiyle 18 ay sonra en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı.

Malezya hükümeti, Kovid-19 nedeniyle uygulanan yasak ve tedbirleri ekim ayından itibaren birçok eyalette hafifletmeyi planladığını duyurdu.

Çin'e bağlı Hong Kong özerk yönetimi aşılamayı teşvik etmek için çekilişle daire ve otomobil, altın gibi ödüllerin dağıtılacağını açıkladı...

Açıklamanın ardından Hong Kong'da aşı randevuları 2 katına çıktı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz