Koronavirüs 46 can daha aldı

Koronavirüs 46 can daha aldı

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle 46 kişi daha hayatını kaybetti. 8 bin 780 kişinin testi pozitif çıktı. Yeni tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Vaka sayılarındaki artışı engelleyecek olan bir an evvel iki doz aşı olarak bağışıklık elde etmektir" dedi.


Türkiye'de koronavirüs salgınında 46 kişi daha hayatını kaybetti, 8 bin 780 kişinin testi pozitif çıktı. İyileşen sayısı ise 4 bin 561 oldu.

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 62.89 , ikinci doz aşı yapılanların oranı da yüzde 34.06 olarak kayda geçti.

Birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 63 milyon 831 bin 123 aşı uygulandı.

En az bir doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il sırasıyla; "Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir, Tekirdağ" oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu iller ise, "Bitlis. Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Iğdır, Gümüşhane " olarak sıralandı.

Yeni tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Vaka sayılarındaki artışı engelleyecek olan bir an evvel iki doz aşı olarak bağışıklık elde etmektir" dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz