KORONAVİRÜS 50 CAN DAHA ALDI

KORONAVİRÜS 50 CAN DAHA ALDI

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle 50 kişi daha hayatını kaybetti. 7 bin 667 kişinin testi pozitif çıktı. Yeni tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Vaka sayıları geçen haftaya kıyasla yaklaşık yüzde 30 oranında artış gösterdi. Bayrama gölge düşürecek tedbirsizliklerde bulunmayın" uyarısında bulundu.

Türkiye'de koronavirüs salgınında 50 kişi daha hayatını kaybetti,7 bin 667 kişinin testi pozitif çıktı. İyileşen sayısı ise 4 bin 152 oldu.

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 62.85 , ikinci doz aşı yapılanların oranı da yüzde 33.87 olarak kayda geçti.

Birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 63 milyon 680 bin 206 aşı uygulandı.

En az bir doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il sırasıyla; "Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir, Bilecik." oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu iller ise, "Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Iğdır, Gümüşhane. " olarak sıralandı.

Yeni tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlık Bakanı Koca, "Vaka sayıları geçen haftaya kıyasla yaklaşık %30 oranında artış gösterdi. Bayram telaşı ve neşesi içinde tedbirleri hafife almayın. Kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak durun. Bayrama gölge düşürecek tedbirsizliklerde bulunmayın" dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz