Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC ziyareti öncesi açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC ziyareti öncesi açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümü dolayısıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitti. Bayramı da orada karşılayacak. Ziyareti öncesinde havalimanında açıklama yaptı Erdoğan. "2 eşit, egemen devlet" çözümünü yineledi. "Kıbrıs Türk tarafı dünyaya kimin çözümden yana olduğunu, kimin de çözümsüzlükten nemalandığını bir kez daha göstermiştir'' dedi. Gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne hareketinden önce havalimanında kamera karşısındaydı....

- KIBRIS TÜRK'Ü ADA'DA YARIM ASIRDAN FAZLA BİR SÜREDİR EŞİTLİK VE ADALET MÜCADELESİ VERİYOR.

Erdoğan, "2 eşit, egemen devlet" çözümünü vurgularken, rum kesimine de çağrı yaptı.

- TATAR TARAFINDAN CENEVREDE SUNULAN ÖNERİ ÇÖZÜMÜN ÖNÜNÜ AÇAN TARİHİ BİR FIRSAT. KİMİN ÇÖZÜMDEN YANA OLDUĞUNU GÖSTERDİ. KIBRIS TÜRK TARAFI DÜNYAYA KİMİN ÇÖZÜMDEN YANA OLDUĞUNU, KİMİN DE ÇÖZÜMSÜZLÜKTEN NEMALANDIĞINI BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞTİR
- KIBRIS'TA ADİL, KALICI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK ARZU EDEN TÜM TARAFLARA BU TARİHİ FIRSATI DEĞERLENDİRMELERİ YÖNÜNDEKİ ÇAĞRIMI TEKRARLIYORUM.
- YENİ BİR MÜZAKERE OLACAKSA 2 EŞİT EGEMEN DEVLET ARASINDA YAPILABİLİR.
- TÜRKİYE VE TÜRK HALKININ HER BİR FERDİ DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE YARIN DA KIBRIS TÜRKÜ'NÜN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEKTİR.

Cumhurbaşkanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi Özel Oturumu'nda merakla beklenen müjdeyi de açıklayacak.

- BİRAZ SONRA KKTC PARLAMENTOSUNDA YAPACAĞIM KONUŞMADA İNŞALLAH AÇIKLAYACAĞIM. AÇIKLARSAM ORADAKİ KONUŞMAM BOŞA GEÇER.

Erdoğan'a, Yunanistan'ın gerilimi arttırıcı açıklamaları da soruldu.

- savunma bakanım GERÇEKLE ALAKSI YOK DİYOR. YANLIŞIN İÇİNE GİRMELERİ ONLARI ZORA SOKAR. GEREĞİ NEYSE ANINDA YAPARIZ.
BİZ EŞİT EGEMEN 2 DEVLETLİ ÇÖZÜMDEN BAHSEDİYORUZ. 40-50 SENEMİZİ ONLARIN SÖYLEDİĞİYLE GEÇİRDİK SONUÇ ALAMADIK. O DEVİR KAPANDI ARTIK. AZINLIK FELSEFESİNİ DE KABUL ETMİYORUZ. BÖYLE BİR ŞEY YOK.

AB Adalet Divanı'nın başörtüsü kararını da değerlendirdi Cumhurbaşkanı....

- ADALET DİVANI İSMİNİ DEĞİŞTİRMESİ LAZIM. İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ NEDİR ANLAMALARI ÖĞRENMELERİ LAZIM. HAKKI DA DEĞİL YETKİSİNDE DE DEĞİLLER. KİPA İLE İLGİLİ KARARLARINI DA GÖZDEN GEÇİRSİNLER.

Taliban'ın açıklamalarına da bir çağrıyla yanıt verdi Erdoğan....

- TALİBAN AÇIKLAMALARDA TR Yİ İSTEMİYORUZ GİBİ BİR İFADE YOK. GÖYA BİZE YÖNELİK YAKLAŞIM TÜRLERİ VAR. BU KONUDA TÜRKİYE'DEKİ YÖNETİMİN NE KONUDA OLDUĞUNU TALİBAN GAYET İYİ BİLİYOR.
GEREK DIŞİŞLERİ, GEREKSE ŞAHSIM OLARAK ADIMLARI ATIP İNŞALLAH TALİBAN'LA NE GİBİ GÖRÜŞMELER YAPACAĞIZ, NEREYE ULAŞACAĞIZ BUNUN GAYRETİ İÇİNDEYİZ. TALİBAN'IN AFGANİSTAN'DAKİ YAKLAŞIMI BİR MÜSLÜMANIN DİĞER MÜSLÜMANA YAKLAŞIMI DEĞİLDİR.
TALİBAN'IN İŞGAL HAREKETİNİ DEVAM ETTİRMESİ DOĞRU BİR YAKLAŞIM DEĞİLDİR.
KARDEŞLERİNİN TOPRAKLARINI İŞGALİ BIRAKMASI LAZIM.

Erdoğan, koronavirüsle mücadelede artan vaka sayılarına karşı vatandaşları uyardı....

- MASKE MESAFE KURALI DEVAM ETMELİ TAVİZ VERİLMESİ DOĞRU DEĞİL.
- RESTORANLAR...VS AÇ AÇ DEDİLER BU ADIMI ATTIK DA NE OLDU HEMEN RAKAMLAR YÜKSELMEYE BAŞLADI. VEFAT SAYILARI DA ARTTI. RAKAM 7 BİNLERİ YAKALADI. BU TEHDİT. FIRSAT VERMEMEK GEREKİYOR.
TOPLU MEKANLARDA KESİNLİKLE MESAFE VE MASKE KURALINA ÇOK DİKKAT ETMEMİZ GEREKİYOR.
AŞININ ÖNÜNÜ AÇTIK. AŞI OLMAYANLAR MUHAKKAK YAPTIRMALI.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz