Picasso'nun Bereli Kız adlı tablosu açık artırmada satılacak

Picasso'nun Bereli Kız adlı tablosu açık artırmada satılacak

Picasso'ya ait bir tablonun İsviçre'de yapılacak açık artırmada satılacağı açıklandı.. "Bereli kız" adlı tablonun 3.6 milyon euroya alıcı bulması bekleniyor.


Ünlü İspanyol ressam Picasso'ya ait bir tablonun İsviçre'de yapılacak bir açık artırmada satılacağı ve tüm satış işlemlerinin "bir birim değer olan" Tokenlerle yapılacağı kaydedildi.

İsviçre merkezli Sygnum adlı bankanın yapacağı satış işleminden yaklaşık 3.6 milyon euro gelir elde edilmesi bekleniyor.

Picasso'nun "Bereli kız" adlı 65'e 54 santimetre boyutlarındaki tablosunun 1964 yılında yapıldığı ve açık artırmanın Sygnum ile birlikte yatırım şirketi Artemundi ile ortaklaşa gerçekleştirileceği kaydedildi.

Açıklamada, "Picasso'nun veya herhangi bir sanat eserinin mülkiyet hakları ilk kez bir banka tarafından halka açık bir blok zincirle satılacak. Yatırımcılar bu işlemi Art Security Tokens'da hisse satın alarak yapacak" ifadelerine yer verildi.

Picasso'nun "Bereli kız" adlı tablosu en son 2016 senesinde Uppsala Müzayede Evi tarafından açık artırmaya çıkarılmış ve yaklaşık 2.2 milyon euroya satılmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz