Ertelenen Ales Sınavı Yapıldı

Ertelenen Ales Sınavı Yapıldı

Koronavirüs nedeniyle 2021 yılına ertelenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, 81 ilde ve 88 sınav merkezinde gerçekleştirildi. Koronavirüs tedbirlerine uyularak yapılan sınavdan alınan puanlar, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl geçerli olacak.

Korona virüsü nedeniyle 2021 yılına ertelenen Kısa adı ALES olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 81 ilde ve 88 sınav merkezinde gerçekleştirildi.

Sınava katılacaklar ile yanlarında bulunan refakatçiler ve sınav görevlileri, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu.

Geçen yıl 1 ile 2 Ekim'de başvuruları alınan sınav dolayısıyla bazı okullarda ise yoğunluk oluştu.

Adaylar, erken saatlerde sınavın yapılacağı okulların önüne geldi. Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Sınavın yapıldığı okulların önüne gelen zabıta ekipleri de, maske kullanılması ve fiziksel mesafe kuralına uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmadı.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nda adaylara 100 sorudan oluşan sayısal ve sözel testler uygulandı.

Sınavdan alınan puanlar açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl geçerli olacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz