ABD'de Yemin Töreni Öncesi Alarm!

ABD'de Yemin Töreni Öncesi Alarm!

Amerika Birleşik Devletleri'nde Joe Biden'ın yemin töreni öncesinde güvenlik önlemleri artırıldı; sahte akreditasyon kartı ve silahlı bir şüphelinin Kongre binası etrafında polis tarafından yakalandığı bildirildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde 6 Ocak'ta yaşanan Kongre baskınının ardından başkent Washington'daki olağanüstü güvenlik önlemleri dikkati çekiyor.

Polis, Kongre binası etrafındaki güvenlik kontrol noktasında bir şüpheliyi gözaltına aldı.

Gösterdiği akreditasyon kartının sahte olduğu anlaşılan kişinin aracında yapılan aramada Glock marka tabancanın yanı sıra 509 mermi bulundu.

Söz konusu kişinin kayıtsız silah ve mühimmat taşımak da dahil birkaç suçtan tutuklandığı bildirildi.

20 binin üzerinde Ulusal Muhafızın yanı sıra çok sayıda polisin yüksek güvenlik önlemleri aldığı Washington'a giriş çıkış noktalarına polis barikatları ve kontrol noktaları kuruldu.

Sadece akreditasyonu olan kişi ve araçların detaylı aramaları yapıldıktan sonra giriş yapmalarına izin verilen başkentte, perşembe gününe kadar birçok sokak ve cadde yaya ve araç trafiğine kapalı olacak.

Amerika Birleşik Devletleri Kongresi'nde yaşanan baskında 1'i polis 5 kişi hayatını kaybetmiş, onlarca kişi yaralanmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz