Bütam 3. Yaşında

Bütam 3. Yaşında

Başkent Üniversitesi Ordinaryüs Prof. Enver Ziya Karal Tarih Uygulama ve Araştırma Merkezi 3 yaşında... Pandemi koşulları dolayısıyla internet toplantı platformu zoom üzerinden düzenlenen toplantıda, hem merkezin kuruluş yıldönümü kutlandı, hem de Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları öğrencilerinin katıldığı "evimizdeki tarih" konulu kompozisyon yarışmasının ödül töreni düzenlendi... Toplantıya Başkent üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ali Haberal, yardımcıları, merkez müdürü Prof.Dr.Seçil Karal Akgün, Özel Ayşeabla Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Hilal Erdinç, Emekli Büyükelçi Alev Kılıç, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Başkent Üniversitesi Ordinaryüs Prof. Enver Ziya Karal Tarih Uygulama ve Araştırma Merkezi, kısa adıyla BÜTAM 'ın 3. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Pandemi koşulları dolayısıyla internet toplantı platformu zoom üzerinden gerçekleştirilen etkinlikte açılış konuşmasını merkez müdürü Prof. Dr. Seçil Karal Akgün gerçekleştirdi.

Toplantıda gençlere tarih sevgisi ve bilincini kazandırmak amacıyla düzenlenen ve Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları öğrencilerinin katıldığı "evimizdeki tarih" konulu kompozisyon yarışmasının ödül töreni de yapıldı.

Özel Ayşeabla Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Hilal Erdinç bu tür etkinliklerin öğrencilerin gelişimi açısından önemine vurgu yaptı.

Ardından söz Başkent üniversitesi Rektörü Prof.DR.Ali HABERAL'daydı.

Kutlamanın 2-3 Aralık 1920'de TBMM'nin ermenistan ile imzaladığı Gümrü Anlaşmasının 100. yılına denk gelmesi sebebiyle, Avrasya İncelemeleri Merkezi Başkanı başkanı Emekli Büyükelçi Alev kılıç, "100.yıldönümünde TBMM'nde Kafkaslarda barışa giden yol" başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi..

Ve "evimizdeki tarih" konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler açıklandı.

Törenin sonunda katılımcılara ödülleri BÜTAM müdürü Prof.Dr.Seçil Karal Akgün tarafından sanal ortamda takdim edildi...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz