Yurtta Hava Durumu

Yurtta Hava Durumu

Soğuk hava yurt genelinde etkili oluyor...Başkent Ankara dahil, bir çok kente mevsimin ilk karı düştü... Bazı bölgelerde yağış, ulaşımı olumsuz etkiledi... Meteorolojiden haftasonu için de uyarı geldi...Kıyı bölgelerde yağmur; Doğu Anadolu ve Karadeniz'in yüksek kesimlerinde ise kar etkili olacak...

Kış soğuk yüzünü, yurt genelinde hissettirmeye başladı; bir çok yerde mevsimin ilk karı yağdı. O kentlerden biri de Ankara....

Polatlı ilçesinde sabah saatlerinden itibaren kar yağışı etkili oldu. Kırıkkale,Muğla, Sivas da, yılın ilk karını karşılayan kentlerden....

Ardahan'da ise, etkili olan kar ve sis, ulaşımda aksamalara yol açtı. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan bazı sürücüler, yolda güçlükle ilerledi.

Tunceli'de kalınlığı 10 santimetreye ulaşan kar yağışı sebebiyle kentteki 31 köyün yolu ulaşıma kapandı. Ekipler, yolları açmak için çalışma başlattı.

Doğu Karedeniz'in yüksek kesimlerine de kar yağdı. Etkili olan yağışlarla birlikte bazı yayla yolları ulaşıma kapandı. Rize'nin Çamlıhemşin ve İkizdere ilçelerindeki yaylalarda kar kalınlığı yer yer 20 santimetreyi buldu.

Erzincan'da da etkili olan kar ulaşımı olumsuz etkiledi; araçlar yolda kaldı.

Erzurum Palandöken dağında ise, kar eğlenceye dönüştü. Kayak Merkezi'ne çıkanlar yağanla karla birlikte kartopu oynadı.

Antalya ise, çifte mevsim yaşıyor. Saklıkent'te kar kalınlığı 10 santimetreyi geçerken, Konyaltı sahilinde 19 derece hava sıcaklığında güneşin ve denizin keyfini çıkaran truistler var.

Peki, haftasonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji uyardı; haftasonu yağış devam edecek.

İşte cumartesi günü yağış alacak bölgeler...

Kıyı kesimlerde yağış, yağmur şeklinde olurken; Doğu Anadolu'nun bazı kesimlerinde kar etkili olacak. Marmara'da ise kuvvetli rüzgar kendini gösterecek.

Pazar günü ise, yağış yurdun bazı bölgelerini terk ediyor.

3 büyük kent içinde ise, sadece İstanbul'da yağış hakim olacak. Sıcaklık da gündüz 12 ila 14 derece, gece 8 derece...

Ankara ve İzmir'de ise yağış yok, ancak başkentte gece saatlerinde sıcaklık sıfırın altına düşecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz