Alaattin Çakıcı'nın Tehdit İçerikli Mektubu

Alaattin Çakıcı'nın Tehdit İçerikli Mektubu

Alaattin Çakıcı'nın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit içerikli mektubu siyasetin ana gündem maddesi olmayı sürdürdü. MHP Lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından "Ülküdaşım" dediği Çakıcı'ya sahip çıkan açıklamalar yaptı; Anamuhalefet Partisi'nin tepkisi sert oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise başlayan soruşturma sürecini işaret ederek, "hukuk kendi mecrasında yürüyecek" dedi.

CHP böyle tepki gösterdi çünkü MHP Lideri Devlet Bahçeli, dün sosyal medya hesabından Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit içerikli mektubun sahibi Alaattin Çakıcı'ya sahip çıkmış, CHP'yi eleştirmişti.

Alaattin Çakıcı'nın CHP lideri'ne yönelik tehdit içerikli mektubu siyasetin ana gündem maddesi oldu. MHP Lideri Bahçeli, dünkü açıklamasında "Ülküdaşım Alaattin Çakıcı’ya mafya bozuntusu demek, yeraltı dünyasının karanlık yüzü suçlaması getirmek müfterilik, seviyesizlik, rezilliktir" dedi. CHP'nin yanıtı Meclis'ten geldi.

CHP'li Engin Altay, Bahçeli'ye, merhum Alparaslan Türkeş'in bu sözünü hatırlattı parti Genel Merkezinde konuşan CHP'li Muharrem Erkek de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı işaret etti.

Tehdit içerikli mektubun ardından gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çevrildi. Erdoğan'ın konuya ilişkin bir açıklama yapıp yapmayacağı merak ediliyor

iktidar cephesinden konuya ilişkin değelendirmeyi ise Grup başkanvekili Bülent Turan yaptı. Turan, "
Hakaret, tehdit kimden gelirse, kime karşı yapılırsa doğru değil, hukuk çerçevesinde gereği yapılmalıdır" dedi.
Savcılığın soruşturma başlattığını hatırlatan Turan, "hukuk kendi mecrasında yürüyecek
" demekle yetindi.

Bu arada MHP'den CHP'ye bir yanıt da Genel başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan geldi. Yalçın, "Cezaevlerindeki çok sayıda vatandaşımızın uğradığı mağduriyetlerin giderilmesini hazmedemeyerek hepsini mafya lideri ve uyuşturucu kaçakçısı kategorisine sokan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kimyası, her geçen gün daha fazla bozulmaktadır" dedi.

Karabük'te bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun hedefinde ise MHP lideri Bahçeli vardı...

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de ortak basın açıklamasında, hem Bahçeli'ye hem de iktidarın sessiz kalmasına tepki gösterdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz