İstanbul'da Koronavirüs Denetimleri

İstanbul'da Koronavirüs Denetimleri

Artan koronavirüs vakalarına rağmen önlemleri dikkate almayanlar, İstanbul'da polis denetimlerine takıldı. İstanbul Havalimanı ve 15 Temmuz Demokrasi Otogarı da polisin kontrolü altındaydı.

Son günlerde artan koronavirüs vakalarına rağmen tedbirler hala hiçe sayılıyor.

İstanbul Esenyurt'taki bir minibüste yine korkutan görüntüler ortaya çıktı. Denetime takılan 14 koltuklu minibüsten 26'sı ayakta 40 kişi çıktı. İç içe yapılan yolculuk nedeniyle şoföre, 900 lira para cezası kesildi.

Salgın önlemleri kapsamında yasaklanmasına rağmen asker uğurlama konvoyları da bitmiyor. Onlardan biri de, Avcılar'daydı.

Türkiye'nin koronovirüs tablosundaki gidişat nedeniyle yurt genelinde denetimler de artırıldı. İstanbul'da da sokalar, kafeler, otogarlar, havalimanları, tekneler kontrol altında..

İstanbul Havalimanı'nda 'Sağlık İçin, Hepimiz İçin' sloganıyla denetim yapıldı. İç hat ve dış hat terminallerini kapsayacak şekilde 3 ayrı noktada toplam 22 personel ile gerçekleşen denetimde, alanda faaliyet gösteren işletmeler denetlendi.

Görevliler, yolculara sosyal mesafe kurallarına uymaları ve maske takmaları konusunda sık sık uyarılarda bulunurken, yiyecek ve içecek satan işletmelerde koronavirüs önlemleri kontrol edildi.

Bayrampaşa 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndaki şehirlerarası yolcu taşıyan otobüsler de denetim altındaydı.

Kontrol noktasında görev yapan asayiş polisi otobüslerin içinde sosyal mesafe kuralına uyulup uyulmadığı ve maske takılıp takılmadığını kontrol etti. Yan yana oturup aynı aileden olmayan kişiler otobüsten indirildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz