Akdeniz'deki Ülkelere Erdoğan'dan Çağrı

Akdeniz'deki Ülkelere Erdoğan'dan Çağrı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçti. Akdeniz'deki gerginlik vardı gündeminde. Kıyısı olan ülkelere toplanma çağrısı yaptı. Çözüm için; diyalog yolunu işaret etti. Erdoğan, ekonomik gelişmeleri de değerlendirdi. Hedefinde anamuhalefet partisi ve Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan vardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

İlk gündem maddesi Akdeniz'deki gerginlikti.

Yunan tarafı hüsnüniyetle hareket etmediğini göstermiş.....

TR nin kimsenin hakkında hukukunda denizinde meşru çıkarında gözü yok. Tek talebimiz aynı anlayışla yaklaşılması.Türkiye gibi 780 bin kilometrekarelik dev bir toprak parçasını görmezden

gelip birkaç kilometrekarelik adalar üzerinden bizi sahillerimize hapsetme girişimine elbette rıza göstermeyeceğiz.

Erdoğan, Akdeniz ülkelerine çağrıda bulundu.

Akdeniz'deki tüm ülkeler olarak bir araya gelelim. Herkes için kabul edilebilir, herkesin hakkını koruyan bir formül bulalım. Boylarını aşan girişimlerle geleceklerini karartıyorlar.

çözümü masada aramaya davet ediyoruz. Anlaşmazlıkların diyalog yoluyla ve hakkaniyet temelinde çözümü için biz her zaman varız ve hazırız.Dünyada hiçbir ülke böyle saçma sapan talebe boyun eğmez

Cumbhurbaşkanı, ekonomiyi değerlendirirken ise hedefinde anamuhalefet partisi vardı. IMF eleştirilerine yanıt verdi. İsim vermeden Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a da yüklendi.

CHP/IMF Avucunuzu ovuşturmayın biz o kapıları kapadık.

Şimdi parti kurmuş bize ekonomi dersi veriyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz