Bayramda Trafik Kazaları Bilançosu

Bayramda Trafik Kazaları Bilançosu

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Kurban Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 60 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Terörle mücadeleye ilişkin bilgiler de veren Çataklı, 5'i gri kategoride olmak üzere 105 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Kadın cinayetleri de İsmail Çataklı'nın gündemindeydi.

Bütün iletişim kanallarını, bütün personel ve araç kapasitemizi, bütün farkındalık oluşturacak yöntemleri kullanarak seyahat edecek vatandaşlarımızı trafik güvenliği ve asayiş konusunda bilgilendirdik.

Ancak yine Kurban Bayramı'ndaki trafik kazalarından üzücü haberler geldi. Kazaların bilançosunu İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı açıkladı.

30 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasındaki 5 günlük bayram tatilinde 29 ilde 44 ölümlü trafik kazasında 60 can kaybı yaşanmıştır. Can kayıpları en fazla Ankara ilimizde

Geçen yıllara göre ölümlerde düşüş olduğunu söyleyen Çataklı'nın bir diğer başlığı ise terörle mücadeleydi; Temmuz ayına ilişkin bilgileri paylaştı.

Çataklı: "(Temmuz ayındaki operasyonlarda) 105 terörist etkisiz hale getirilmiştir"

Temmuz ayı içinde sekizi büyük 19'u orta çağta olmak üzere toplam 11 bin 57 kırsal, bin 509 şehir terör operasyonu yapılmıştır.

Yapılan operasyonlarda 5 gri kategoride olmak üzere toplam 105 terörist etkisiz hale getirilmiştir. bunların 60 tanesi PKK/KCK terör örgütüne, 23 deaş, ikisi ise sopl terör örgütüne ait kişilerdir.

Çataklı, Türkiye'nin kanayan yarası kadın cinayetlerine ilişkin de bilgi verdi...

"(Kadına yönelik şiddetle mücadele) Vicdanları yaralayan bir konu"

Bu yıl 6284 sayılı kanun kapsamın giren kadın cinayetlerinde hayatını kaybeden kadın sayısı 142'dir geçen yılın aynı döneminde bu sayı 193'tü yani yüzde 26'lık azalış söz konusu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz