Bayramda Hava Nasıl Olacak?

Bayramda Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji, Kurban Bayramı'na ilişkin hava durumu raporu yayımladı. Bayram tatilinde ülke geneli sıcak, kuzey kesimler yağışlı olacak... Son günü biraz rahatlayacağız... İşte gün gün hava durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı'na ilişkin hava durumu raporu yayımladı... Bayramda; Ankara, İstanbul ve İzmir'de yağış beklenmiyor. Sıcaklık 30'lu derecelerin üzerinde olacak.

Arife günü havanın ülkenin kuzeydoğu kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak sağanak beklenirken, diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi öngörülüyor.

Ankara'da hava sıcaklığı 32-33 derece, İstanbul'da 31-32 derece, İzmir'de 38 dereceyi bulacak.

Bayramın birinci günü, ülkenin kuzeydoğu kesimlerinde havanın parçalı ve çok bulutlu olması, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak görülmesi, diğer yerlerde az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Ankara'da hava sıcaklığı 33, İstanbul'da 32 İzmir'de 38 derece olacak.

Bayramın ikinci günü, ülkenin kuzey kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu hava tahmin ediliyor. Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak sağanak ve gök gürültülü

sağanak yağış öngörülüyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Yağışın, Rize ve Artvin ile Trabzon'un doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli görüleceği tahmin ediliyor.

Ankara'da hava sıcaklığı 33, İstanbul'da 32, İzmir'de 37 derece civarında olacak.

Bayramın 3'üncü ve 4'üncü günleri ise ülkenin kuzeydoğu kesimlerinde havanın parçalı ve çok bulutlu olması, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi öngörülüyor.

Ankara'da hava sıcaklığı bayramın 3'üncü ve 4'üncü günleri, 31 derece civarına inecek.

İstanbul'da bayramın üç ve dördüncü günleri ise sıcaklığın biraz düşerek 29-30 derece civarına ineceği tahmin ediliyor...

İzmir'de de bayramın 4'üncü günü sıcaklık 2-3 derece düşecek...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz