Bahçeli'den, Kılıçdaroğlu'na

Bahçeli'den, Kılıçdaroğlu'na

Anamuhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Dostlarımızla iktidar olacağız" sözlerine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den tepki geldi. Bahçeli, "Kendisine tavsiyemiz dostlarına fazla güvenmemesidir" dedi.

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "dostlarımızla iktidar olacağız" sözlerine yazılı açıklama ile tepki gösterdi.

CHP Genel başkanı'nın söylemleri, köksüzlüğün ve kimliksizliğin numunesidir. Kendisine tavsiyemiz dostlarına fazla güvenmemesidir.

Çünkü güvendiği karanlık dostları yeri geldiğinde samanı postuna dolduracaktır.

Bahçeli; CHP Liderini, Selahattin Demirtaş'a ve Osman Kavala'ya sahip çıkmakla suçladı.

Kılıçdaroğlu'nun terörist Demirtaş'ı masum gösterme çabası tam bir garabet halidir. Osman Kavala'nın suçsuzluğunu iddia etmesi akıl tutulması, ahlak yoksunluğudur. Bugüne kadar her darbe dönemini müteakiben iktidar mevkiine ulaşan
CHP'nin 37'inci Olağan büyük kongresi'nde dostlarıyla birlikte iktidar hedefi koyması yeni bir vesayet özlemi, statükodan beslenen bir siyaset köhneliğidir.

bahçeli, CHP kurultayında yenilenen Parti Meclisi'ne de gönderme yaptı; Kılıçdaroğlu'na yüklenmeyi sürdürdü..

Yenilenmiş CHP yönetiminin eskisinden farkı olmayacaktır. Kaldı ki; maya aynı, mizaç aynı, maksat aynıdır ve temelden bozuktur. CHP demek kriz ve kargaşa demektir. Artık teröristler yoldaş, bölücüler candaş, Türkiye düşmanları kandaş

mertebesine gelmiştir. CHP'nin iktidar yürüyüşünü ilan eden kılıçdaroğlu suçluların telaşı içindedir. Çok partili siyaset hayatının başlamasından sonra bölük pörçük hükümet sorumluluğu üstlenen CHP'nin 1946-1996 yılları arasında toplam 4533

günlük iktidarında Türkiye için ne yaptığı, hangi projeleri kazandırdığı, bir tek dikili ağacının bulunup bulunmadığı açıklığa kavuşturulması aciliyet kesbeden bir beklentidir.


Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz