Pınar Gültekin Cinayetinde Soruşturmanın Genişletilmesi Talebi

Pınar Gültekin Cinayetinde Soruşturmanın Genişletilmesi Talebi

Muğla’da Cemal Metin Avcı'nın katlettiği Pınar Gültekin’in avukatı, soruşturmanın genişletilmesi istemiyle savcılığa dilekçe verdi. Dilekçede, zanlıya olay yerinde keşif yaptırılması talep edildi. Avukat, "Cinayetin tasarlanarak işlendiğini düşünüyoruz" dedi.

Muğla'nın Ula ilçesinde cansız bedeni ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in soruşturması devam ediyor.

Çok yönlü bir araştırma için çalıştıklarını söyleyen Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, soruşturmanın genişletilmesi için Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe verdi.

Zanlının ifadelerinin önceden çalışılmış olduğunu düşündüklerini belirten

Epözdemir,"Cinayetin, tasarlayarak, vahşice, önceden planlanmış şekilde işlendiği kanaatindeyiz" dedi

Avukat Epözdemir, dilekçenin detaylarını "Güvenlik kamerası görüntüleri ile parmak izi incelemelerini talep ettik. Dosyadaki gizlilik ve kısıtlamanın detayları hakkında bilgi sahibi olmayı istedik. Cinayet öncesi ve sonrasındaki HTS kayıtlarını ve cep telefonu
sinyal lokasyonlarını istedik. Zanlıya olay yerinde keşif yaptırılmasını talep ettik" diye aktardı.

Soruşturma kapsamında Gültekin'i tanıyan kişilerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Katil Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de delilleri görünce, bir süre arkadaşlık yapıp ayrıldığı Gültekin'in tekrar barışma isteğini geri çevirmesi üzerine genç kızı bağ evinde öldürdüğünü itiraf etmişti. Avcı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza
hakimliğince "canavarca hisle öldürmek" suçundan tutuklanmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz