Sakarya'da Havai Fişek Fabrikasındaki Patlama

Sakarya'da Havai Fişek Fabrikasındaki Patlama

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, havai fişek fabrikasındaki patlama üzerinden iktidara yüklendi; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iş yeri sahibini aramasını eleştirdi.

Öztrak - Sakarya'da havaya uçan havai fişek fabrikasının sahibine destek yemeği veriyorlar. Hem de işçileriyle birlikte havaya uçan fabrikanın dumanları üzerinde tüterken.

Ana muhalefetin gündeminde, Sakarya'daki havai fişek fabrikasındaki patlama da vardı.

Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası konuşan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, fabrikada 11 yılda 5 patlama yaşandığını hatırlattı ve iktidara seslendi.

Bu kadar iş cinayetine ve patlamaya rağmen bugünlere kadar nasıl geldi? Kimler burayı koruyup kolladı? Böyle bir kazada iş yeri sahibi hukuken sorumludur. Müfettişlerin çalışmaları bitmeden bir Cumhurbaşkanının iş yeri sahibini birkaç defa
araması normal değildir. Kadim dostu olduğu anlaşılan yandaş iş adamına telefonda ne demiştir acaba?

Öztrak, sosyal medya düzenlemesiyle ilgili tartışmalara da değindi.

Amaçları milleti kendi yandaş medyalarına mahkum ederek formatlamak. Milletin gerçekleri öğrenmesini engellemek. Dijital ortamın yasaklandığı bir ülkede yaratıcılık olmaz, katma değer olmaz, güven olmaz, yatırım olmaz, tencere de dolmaz.

Ve ekonomik veriler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz ve enflayonla ilgili sözlerini hatırlatan CHP Sözcüsü Öztrak, enflasyondaki yükselişi de eleştirdi.

Sarayın kibirli adamı hala enflasyonu tek haneye indireceğiz diyor ama söylemekle olmuyor. Ne dedi millete "faizi enflasyon sebebidir" dedi. faiz düştükçe düştü ama enflasyon bir türlü düşmüyor, arttıkça artıyor. Enflayon tek haneye iner ama bu
saray yönetimi bunu beceremez. Güven yok, yeni program yok, bütçe yok. lafla bu iş olmaz.

Faik Öztrak, salgın sürecinde okullarda sosyal mesafenin nasıl sağlanacağını da sordu.

Bilim kurulu 40 metrelik sınıfta 10 öğrenci 1 öğretmen olacak diyor. 15 Milyon öğrenci, 571 bin derslik var. Derslik başına 26 kişi eder nerede 10 kişi? ne yapacaksınız?

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz