Baro Teklifi Görüşmelerinde Üçüncü Gün

Baro Teklifi Görüşmelerinde Üçüncü Gün

Adalet Komisyonu'nun baro teklifi mesaisi sürüyor, muhalefet düzenlemenin komisyondan geçmemesi için direniyor... Görüşmeleri izlemek üzere Meclis'e alınmayan baro başkanları ise Meclis Çankaya kapısında üçüncü günde de nöbetteydi.

Muhalefet partilerinin, Meclis'ten geçirmemek için yoğun çaba gösterdiği 28 maddelik çoklu baro teklifinin, Adalet Komisyonu'ndaki görüşmeleri devam ediyor.

Teklifin maddeleri üzerinde müzakereler yapılırken, baro başkanları da Meclis'in Çankaya kapısında bekleyişini sürdürdü.

Yol boyunca bariyer kuran polis ekipleri, Meclis'e Çankaya kapısından girişlere izin vermedi.

CHP'li genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri de kapıda nöbet tutan baro başkanları ve avukatları ziyaret etti.

Komisyonda görüşmeler sürerken basın açıklaması yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, baro başkanlarının komisyona alınmamasına tepkiliydi.

Özgür Özel Şentop "baktım baro başkanları için istisna yok" diyor. Bir gün önce avcılar dernekleri başkanları komisyona alındı mı alınmadı mı? Avcıların başkanlarını al içeri kendi meslektaşlarına bu muameleyi yap. Sadece bu ifade bile Meclis başkanlığı
ağırlığını taşıyamadığını gösteriyor.

Özel, düzenlemeyi bir kez daha eleştirdi.

Antalya’nın 4 bin avukatı var 4 delege yollayacak Ardahan’da 48 avukatı var o da 4 delege yollayacak. Antalya’nın 100 avukatı Ardahan’ın bir avukatı etmeyecek. Yakında diyecek ki İzmir’den 5 vekil Rize’den 4 vekil diyecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz