Yaz Okulu Programı Başladı

Yaz Okulu Programı Başladı

Yaz okulu dersleri bugün başladı... Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokul, ortaokul ve lise yaz okulu derslerinin TRT EBA TV kanallarıyla yapılacağını söyledi... Zorunlu olmayan yaz okulu derslerini, isteyen öğrenciler takip edebilecek.

Eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'nca, TRT EBA TV kanallarında yayımlanacak "Yaz Okulu" programları başladı.

Yaz okulunda, çocuk dostu eğitim yayınları, çocuklara ve gençlere yönelik özel tasarlanmış yeni nesil dersler, yeni nesil öğrenme ve etkileşimli sunumlar yer alacak.

Öğrencilerin okuldan uzak olduğu dönemde, zayıf kaldıkları alanları telafi edebilmeleri ve geliştirebilmeleri için hazırlanan derslerde, farklı kurgular ve renkli içerikler bulunacak. Yaz okulunun ders programına öğrencilerin yıl boyu kaçırdıkları dersleri ve yeni
dönemde geçecekleri sınıfa ait içerikler olacak

Tasarım Beceri Atölyeleri de yaz okulunda önemli bir yer tutacak.

Yaz okulu programında bir diğer yenilik ise okuma yazma öğrenimine özel tasarlanan Okuyorum-Yazıyorum kuşağı olacak.

Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk da TRT-EBA TV'nin 3 kanalı üzerinden öğrencilere seslendi.Selçuk, "Eğitimin ve öğrenmenin tatili olmaz. İnsan her an, her saniye öğrenmeye açık olmalı" dedi. Bakan Selçuk, yaz okulundaki derslerin çok farklı ve eğlenceli
içeriklerle hazırlandığını söyledi.

yaz okulu programı 9 hafta sürecek ve 28 Ağustos'ta sona erecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz