Tayland'ın Turistik Kentinde Maymun İstilası

Tayland'ın Turistik Kentinde Maymun İstilası

Uzak Doğu ülkesi Tayland'ın turistik kentlerinden Lopburi'de coronavirüs salgını nedeniyle beklenmedik bir sorun yaşanıyor.. Karantinada halk evlerinde kalınca, sokakları maymunlar istila etti. Kenti kaplayan maymun dışkısı kokusu dayanılmaz bir hal alırken, yetkililer kenti sterilize etmek için yoğun çaba harcıyor...

Tayland'ın başkenti Bangkok'un yaklaşık 130 kilometre kuzeyinde yer alan antik kentte maymun istilası yaşanıyor.

Coronavirüs karantinası bitmesine rağmen sokağa çıkmayan halk, maymunların saldırısından ya da kendilerine hastalık bulaştırmasından korktukları için kapılarına ve pencerelerine demir parmaklıklar yaptırdı...

Yetkililer maymunların salgın sürecinde kontrolsüz bir şekilde ürediğini ifade etti, Maymunlar, 13. yüzyılda kurulan tarihi kentte ünlü Prang Sam Yod Budist Tapınağı'nı da tamamen ele geçirmiş durumda.

Kenti kaplayan maymun dışkısı kokusu dayanılmaz bir hal alırken, yetkililer kenti sterilize etmek için yoğun çaba harcıyor..

Sayıları son 3 yılda iki kat artarak 6 bine yaklaşan maymunların, salgın sonrası insanlara olan tavırlarının agresifleştiği, artık ev ve iş yerlerine yemek yiyebilmek için daha fazla saldırdığı gözlemlendi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz