Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'ndaki Cinayet

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'ndaki Cinayet

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ailesinden beklenmedik bir adım geldi.. Yapılan açıklamada, Kaşıkçı ailesinin cinayeti işleyenleri affettiği duyuruldu. Kararın, Allah'ın rızasını kazanmak üzere alındığı belirtildi..

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluk binasında vahşice öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salah Kaşıkçı, ailesi adına bir açıklama yayımladı.

Babaları Cemal Kaşıkçı'nın katillerini bağışladıklarını belirten Salah, Allah'ın rızasını kazanmak üzere bu kararı aldıklarını kaydetti.

Salah, açıklamasında, "Bir kötülüğün karşılığı ona denk bir davranıştır, ama kim bağışlar, düzeltme yolunu tutarsa onun mükâfatını Allah verir. Hiç şüphe yok ki O haksızlık edenleri sevmez" mealindeki Şura süresinden bir ayete yer verdi.

Daha önceden yaptığı açıklamalarda babasının ölümünün siyasallaşmasını istemediğini vurgulayan Salah Kaşıkçı'nın, Kral Selman bin Abdulaziz'in kendisine başsağlığı dilerken çekilen endişeli görüntüsü dikkati çekmişti.

Evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna giden Cemal Kaşıkçı'dan bir daha haber alınamamıştı.

Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA, Kaşıkçı cinayetinin emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın verdiği sonucuna ulaşmıştı.

Birleşmiş Milletler de, "Uluslararası hukuka göre cinayetten Suudi Arabistan sorumludur" açıklamasını yapmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz