Filistin Yönetiminden Bae'ye Tepki

Filistin Yönetiminden Bae'ye Tepki

Birleşik Arap Emirlikleri'nin İsrail üzerinden sağlık malzemesi göndermesi Filistinlileri kızdırdı. Tıbbi malzemelerle ilgili kendileriyle herhangi bir koordinasyon yapılmadığını belirten Filistin yönetimi yardımı geri çevirdi.

Filistin Yönetimi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Covid-19 salgını ile mücadele için İsrail üzerinden gönderdiği yardım malzemelerini reddetti.

Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, konuya ilişkin açıklamasında, “Birleşik Arap Emirlikleri’nin tıbbi malzemeleriyle ilgili bizimle herhangi bir koordinasyon yapılmamıştır. Dolayısıyla bizimle koordine edilmeksizin gelen bu yardımları reddediyoruz” dedi.

Filistin’in bir devlet olduğuna vurgu yapan Keyle, “Filistin’e ilişkin her şey bizimle koordine edilerek yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Filistinli bir kaynak ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin söz konusu tıbbi yardım malzemelerinin Birleşmiş Milletler Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov ile koordineli bir şekilde İsrail’e gönderdiğini belirtti.

Aynı kaynak, Abu Dabi'nin Filistin Yönetimi ile herhangi bir koordinasyon sağlamadığına vurgu yaparak, “Bu tıbbi yardım yöntemi Arap dünyasının İsrail ile normalleşme süreci çerçevesinde yapılmıştır, biz de bunu reddediyoruz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz