CHP'den İktidara Tepki...

CHP'den İktidara Tepki...

İktidarın salgın için aldığı önlemler muhalefetin de gündemindeydi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İstanbul'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesini istedi, MHP'li Sefer Aycan tedbirlere uyulursa "vaka sayısı azalır" uyarısında bulundu.

Özgür Özel - İstanbul’da ipin ucu kaçmış gibi görünüyor. Sokağa çıkma yasağı ilan edilseydi bugün karantinanın 10. günü olurdu. Bu tablo bambaşka bir şey olurdu. Yarın daha kötü olmazdı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den İstanbul konusunda iktidara uyarı geldi.

Nüfusun fazla olduğu ilçelerde vaka yoğunluğu olduğunu vurgulayan Özel, sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

İStanbul için bir karantina elzem hale gelmiştir. Bu konuda lütfen bilim kurulu'nun vermiş olduğu kararları ve önerileri dikkate alınız. Bizdeki pandemiyle mücadele yöntemi sınıf bağışıklığı. Parası olan kendisini korusun, parası olmayan çalışmak
zorundadır, çalışsın. Bağışıklık kazanıyorsa yaşasın, kazanamıyorsa Allah Rahmet eylesin. Bu sınıf bağışıklığı ayıbını Türkiye'ye yaşatmaya kimsenin hakkı yok.

Özel, yaşlılara dağıtılan kolonya, maske gibi ürünlerin paketlerinde Cumhurbaşkanı'nın imzasının olmasını da eleştirdi.

Cumhurbaşkanı maaşından biriktirdikleriyle mi aldınız da üstüne 'hediyedir' yazıyorsunuz. Dünyada hiç kimse, kendi vergisiyle alınmış bir şeye hediye diye kandırılmaya çalışılamaz. Sokağa çıkma, Evde kal. Evde kal, Aç kal. Toplumun tüm kesimlerini
birden harekete geçirecek yerel yönetimlerin önünü kesenler, yardımlarını kesenler, yoksulun sofrasına konulacak çorbanın yolunu kesmektedir.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan da bütün uyarılara ve tedbirlere rağmen vaka sayısının artmaya devam ettiğini söyledi.

Sefer Aycan - Türkiye'de alınan kararlara ne kadar uyulduğunu sorgulamamız lazım. Yeteri kadar, tam manasıyla bu kurallara uyulmadığını görüyoruz. Yapılan hesaplamalara göre eğer sokağa çıkma yasağına yüzde 75 uyarsak vaka oluşma hızını yüzde
90 azaltmış oluruz.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz