AK Parti Siyaset Akademisi Kayıtları Başladı

AK Parti Siyaset Akademisi Kayıtları Başladı

Adalet ve Kalkınma Partisi, 19. dönem siyaset akademisi kayıtları başladı... Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 19. dönem siyaset akademisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da vereceği ders ile başlayacağını açıkladı.

2008'de başlayan ve her yıl yapılan AK parti siyaset akademisi bu yıl da devam edecek.

19. Dönem Siyaset Akademisi için kayıtlar BUGÜN itibariyle başladı. Açıklama Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan geldi.

Siyaset akademisi, teoriyi ve pratiği bir arada işleyerek, siyaset, sosyoloji, iletişim, ekonomi, dış politika gibi temel alanlarda akademisyenler ve tecrübeli siyasetçilerimiz aracılığıyla, katılımcıların entelektüel seviyelerine katkıda bulunmayı, onların zihninde
yeni ufuklar açabilmeyi ve bu alanlarda bir perspektif çizebilmeyi amaçlamaktadır

75 bin kişinin Adalet ve Kalkınma Partisi Siyasit Akademisi'nde eğitim gördüğünü ve bu kişiler arasında milletvekilleri, il başkanları ve genel başkan yardımcılarının bulunduğunu belirten Dağ, kursiyerlerin akademiye katılım ücretini de açıkladı.

Siyaset akademisi katılım ücreti 250 tl olarak belirlenmiştir. gençlerden ve kadın katılımcılardan ise 100 tl katılım ücreti alınacaktır. şehit ve gazi yakınları ile yüzde 40 ve üzeri engelli vatandaşlarımız için kayıtlarımız ücretsizdir

38 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek siyaset akademesinin ilk dersini de bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek.

Siyaset akademisinin eğitim programı ise haftada 2 saat olmak üzere 2 yıl devam edecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz