Almanya'nın Reddi Göçmenleri Vazgeçirmiyor

Almanya'nın Reddi Göçmenleri Vazgeçirmiyor

Sığınmacılar, Almanya'nın öncelikli gündemlerinden biri olmaya devam ediyor... Başvurusu reddedilen 5 BİN kişinin vazgeçmediği ve en az 3 kere talebini tekrarladığı belirlendi. Aşırı sağcıların "Göç öldürür" yazılı afişi ise ülke yargısı tarafından suç sayılmadı. Mahkeme, söz konusu İfadenin "kısmen gerçeği yansıttığına" hükmetti.

Avrupa'ya açılan umut kapısının en çok tercih edilen durağı Almanya...

Ülkeye sığınma başvurusu geri çevrilenlerin, denemeye devam ettikleri ortaya çıktı. Welt am Sonntag gazetesinin yer verdiği haberde, 2012 yılından 30 Ekim 2019'a kadar 3'üncü kez sığınma başvurusu yapan 4 BİN 916 kişi olduğu belirtildi.

Berlin yönetiminden elde edilen bilgilere göre, bu kişiler daha önce iki kez ya sınır dışı edildi ya da kendi isteğiyle ülkeden ayrıldı. Halen Almanya'da bulunan BİN 23 kişinin 4'üncü, 294 kişinin ise 5'inci kez sığınma başvurusu yaptığı kaydedildi.

Mülteci akını konusunda çözüm arayan ülke bir de nefret suçu tartışmasına odaklandı.

Aşırı sağcı Nasyonal Demokrat Parti'nin "Göç öldürür" yazan afişi, yargı tarafından aklandı. Frankfurt yakınlarında yer alan Giessen'deki mahkeme, söz konusu ifadenin "kısmen gerçeği yansıttığına" ve ırksal nefret içermediğine hükmetti.

Kararda, Avrupa’ya ulaşmak için Akdeniz’i geçmeye çalışırken hayatını kaybeden sığınmacıların durumu, bu söze örnek olarak gösterildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz