Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Eyt" Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Eyt" Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da sosyal güvenlik merkezleri toplu açılış töreninde konuştu... İşsizlik ve enflasyon rakamlarını değerlendiren Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili tartışmaya değindi; "Seçim kaybetsek de bu işte yokum" dedi.

Arkadaşlarıma söylüyorum, beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin ve Ülkemin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili net konuştu; erken emeklilikle ilgili düzenleme yapmayacaklarını söyledi.

İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar maalesef bunun bedelini ödeyecekler ve ödediler. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve

parasını da en güzel şekliyle alsın. Hem erken emekli olduğu zaman ideal olan ücreti alamayacak hem de ikinci iş aramakla suretiyle işsizliğe öncü olacak. Bu hesap kötü bir hesaptır, şer bir hesaptır. biz bunu politik hesaplarla yapmayacağız.

Erdoğan'ın gündeminde Ağustos ayı işsizlik rakamları da vardı...

Toplam istihdam 29 milyona çıktı. İstihdamda son dönemde yaşadığımız kayıpları da hızla telafi ediyoruz, edeceğiz. Daha önce yüzde 8,4 seviyesine kadar düşürdüğümüz işsizlik oranı kur, enflasyon, faiz saldırısının ardından yüzde 14'e kadar çıktı.

Bu oranın özellikle eylül verisinin de belli olmasıyla birlikte yeniden düşmeye başlamasını bekliyoruz.

Faizlerin nasıl düştüğünü anlattı; enflasyonda tek hane hedefine işaret etti; ardından anamuhalefete seslendi...

Faiz, yüzde 40'a doğru gitmişti. Bir merkez bankası başkanını görevden aldık, yeni merkez bankası başkanımızla beraber şu anda faiz oranı yüzde 13,5'a kadar indi, daha da inecek. enflasyon da inşallah tek haneli rakama inecek 2020'de.

Bay Kemal ne diyordu bunlar şimdi ımf'ye gidecek diyordu. Bay Kemal IMF kapısını CHP zihniyeti açtı, biz değil.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir hastanelerinin zarar ettiğiyle ilgili eleştirilere de yanıt verdi.

Halkıma hizmetten dolayı zarar ediyorsak edelim...

Son olarak ABD gezisini de değerlendiren Erdoğan, "Türkiye'nin mücadelesi sürecek" mesajı verdi.

Ülkemize yönelik saldırıların, önümüze kurulan tuzakların, maruz kaldığımız haksız baskıların bir süre daha devam edeceği anlaşılıyor. ama şu gerçeği de herkes görüyor. Türkiye bu tür ucuz numaralarla tehditlerle baskılarla kuşatmalarla teslim olacak

bir Ülke değildir.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz