Kılıçdaroğlu'ndan "Mektup" Tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan "Mektup" Tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Amerikan Başkanı Trump'ın mektubuna tepkisi sürüyor... Grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bizi bu kadar aşağılayan bir mektup gelmemişti" dedi; Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 7 soru yöneltti...

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde bizi bu kadar aşağılayan bir mektup gelmemişti. Bu mektubu nasıl hazmeder nasıl içlerine sindirirler? Hangi kozlar var elindeki bunu yalayıp yuttular. Mal varlığı mı başka bir şey mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Amerikan Başkanı Trump'ın mektubu üzerinden iktidara yüklendi. Partisinin grup toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazılan mektubun tamamını okuyan Kılıçdaroğlu, Trump'ın bir ifadesinin altını çizdi.

Trump, "sorunlarını çözmek için çok uğraştım" diyor. Hangi sorunlar özel sorunlar mı ailevi sorunlar mı finansal sorunlar mı?

Ardından, Erdoğan'a mektupla ilgili 7 soru yöneltti...

Bu mektubu "bu üslup kabul edilemez" diyerek neden iade etmediniz? Okuduğunuzda bu ifadeleri nasıl hazmettiniz? Hakaretler içeren mektubu anında iade etmediğiniz gibi, kamuoyundan da gizlediniz. Neden? Bu mektubu
Amerikalılar kamuoyuna duyurmasaydı üstünü örtecek, sessiz mi kalacaktınız? Milletin onurunu nasıl kurtaracak ve bu yakışıksız üsluba Türkiye ve Abd arşivlerine girecek şekilde nasıl cevap

vereceksiniz? 82 Milyonun huzurunda ettiğiniz yemini hatırlıyor musunuz? Ettiğiniz yeminde bahsi geçen "namus ve şeref" kavramları sizin için neyi ifade etmektedir?

Kılıçdaroğlu'nun gündeminde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence

ile yaptığı görüşme de vardı.

Cumhurbaşkanlığı forsunun önünde ikisi eşit posizyonda oturuyor bu Erdoğan'ın rahatsız etmeyebilir ama beni rahatsız ediyor. Mütekabiliyet dediğimiz bir kural vardır. Bir başkan yardımcısı başkan ile yan yana oturuyor. Erdoğan onu yanına ALIYOR.
neden? Çünkü ezik...

CHP Lideri, ABD Dış İlişkiler Komisyonuna, Erdoğan ve ailesinin mal varlığıyla ilgili bir araştırma teklifi verildiğini öne sürdü.

''Abd terör örgütünün sözcülüğünü yapamaz" Dedi oturdu masaya.... Bu arada sopa gösterildi senin ailenenin mal varlığını araştıracağız diye neyi beklerdik. çıkıp aslan kesilmesini beklerdik. Ey Trump araştırmazsan namertesin diyeceksin.
verilmeyecek tek kuruş hesabım yok, hesap vereceksem milletime hesap veririm diyecekti.

Kılıçdaroğlu, Mike Pence'in "ateşkes olmasaydı, çok büyük yaptırımlar gelecekti" sözlerine de tepki gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir teslimiyet asla olmamıştır.... Hangi bağımsız Türkiye'den bahsediyorsunuz. Hangi din iman ahlak kabul eder? Aşağılanan bir toplum var nasıl içlerine sindiriyorlar anlamakta zorlanıyorum.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz