Erdoğan'dan Yeni Oluşumlara Mesaj

Erdoğan'dan Yeni Oluşumlara Mesaj

AK Parti'nin 29'uncu İstişare ve Değerlendirme Toplantısı; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kapanış konuşması ile sona erdi... Suriye'de kurulması planlanan güvenli bölge konusuna değinen Erdoğan, "ABD Başkanı Trump dediğimiz noktaya geldi, ama yanındakiler talimata uymuş değiller" dedi... Cumhurbaşkanı konuşmasında AK Parti'den ayrılan muhalif isimleri de hedef aldı..

Daha bismillah bile demeden kendini dev aynasında görerek milleti aşağılamaya, milletin iradesini küçük görmeye, milleti hiçe saymaya çalışanların günleri sayılıdır.

Yeni oluşum için AK Parti'den ayrılanlara Kızılcahamam'dan bu sözlerle seslendi..

Kerameti kendinden menkul bu zihniyet eninde sonunda duvara toslamaya mahkumdur. biz 17 yıldır her başarımızın gerisinde milletimizin feraseti ve desteği olduğunu bilerek bugünlere böyle geldik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin 29.istişare ve Değerlendirme toplantısının kapanışında konuştu. Kampta ele alınan başlıkları anlattı..

Cumhurbaşkanlığı hüükmet sistemi ile fuat oktay bey sunum yaptı....

Gündeminde güvenli bölge ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Fırat'ın doğusundan çekileceğiz sözü vardı...

'Dün bir ukala çıkmış televizyonda, neymiş; güvenli bölgeyi abd kendisi planlamış diyor. erdoğan ile bir alakası yokmuş. bunlar geçmişi şurada 5-10 seneyi bile okumaktan acizler. sayın obama'ya nerelerin güvenli bölge olabileceğini söyleyen şahsım.'

Erdoğan bir kez daha Eski Bakan Faruk Çelik'in 50 +1 Türkiye'yi yorar yüzde 40 ve üzeri oy alan seçilsin sözleriyle başlayan tartışmaya değindi..

Şimdi birileri 'bunu değiştirelim.' diyor. neyi değiştiriyorsun? millet yüzde 51,5 ile yeni sistemi onaylamış, kabul etmiş. neyi, kime soruyoruz? biz millete sorduk. arkada 'egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' yazacak. sen egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu kabul etmiyorsun ki.

Erdoğan'ın parti içine de uyarıları vardı...

"Buradaki çalışmalarımızda şunu gördüm; fitne bayağı egemen. fitnenin egemen olduğu yerden de ne hayır ne bereket çıkar,” çünkü bizim yapacağımız çok şey var. bunun için de fitneyle fesatla uğraşmaktansa hayra tevessül ederek işlerimizi yapalım.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz