GELEN TEPKİLER ÜZERİNE ÇİN'DEN ÖZÜR DİLEDİ

GELEN TEPKİLER ÜZERİNE ÇİN'DEN ÖZÜR DİLEDİ

Dünyaca ünlü giyim markası Versace, yaptığı büyük bir hata nedeniyle Çin’de büyük tepki gördü.. Piyasaya sürdüğü tişörtte Hong Kong ve Makao Bölgesi’ni iki bağımsız ayrı yer gibi gösteren Versace, yayınladığı bir açıklama ile Çinlilerden özür diledi.

Ünlü giyim markası Versace’nin Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi ve Makao Özel İdari Bölgesi’ni iki bağımsız ayrı yer gibi gösterdi... Ortalık karıştı..

Üstelik bu hata, Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde hüküm giyen veya haklarında suçlama iddiaları bulunan kişilerin Çin’e, Makao Özel İdari Bölgesi’ne ve Tayvan’a iadesini kolaylaştıran yasa tasarısına yönelik protestoların halen sürdüğü döneme denk geldi.

Çin halkı markayı, Hong Kong ve Macau’nun ayrılığını desteklemekle suçladı.

Bu olay büyük markalar için önemli bir pazar olan Çin’de kullanılan sosyal ağlardan Weibo’da, 400 milyonun üzerinde etkileşim aldı... İtalyan moda devi gelen tepkiler üzerine harekete geçti ve Donatella Versace bir açıklama yaparak özür diledi:

Versace’nin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda da, “Şirketimiz ürününün tasarımı için özür diler. Söz konusu tişört temmuz ayında piyasadan geri çekildi. Şirket, daha bilinçli şekilde hareket edecek” denildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz