ATAMBAYEV’E CİNAYET SUÇLAMASI YÖNELTİLDİ

ATAMBAYEV’E CİNAYET SUÇLAMASI YÖNELTİLDİ

Güvenlik güçlerinin düzenlediği 2 operasyon sonucu gözaltına alınan eski Kırgızistan Devlet Başkanı Almazbek Atambayev hakim önüne çıkacak.. Atambayev’e cinayet suçlaması yöneltildi.. Almazbek Atambayev'in destekçileri ile güvenlik tedbirlerini sürdüren polis arasında ise taşlı sopalı kavga çıktı..

Kırgızistan Başsavcılığı, eski Devlet Başkanı Almazbek Atambayev’e cinayet ve başka ciddi suçlamalar yöneltildiğini duyurdu.

Açıklamada, “Atambayev’e kitlesel karışıklık organize etme, cinayet, cinayete teşebbüs, esir alma ve güvenlik güçlerine karşı şiddet kullanma gibi bir dizi ağır suçlama yöneltildi” denildi..

Kırgızistan yasalarına göre, bu suçlamalar doğrultusunda Atambayev'in ömür boyu hapis cezası ile karşı karşıya kalabileceği kaydedildi..

Almazbek Atambayev'in destekçileri ile Koy-Taş köyünün girişinde ve çıkışında güvenlik tedbirlerini sürdüren polis arasında ise taşlı sopalı kavga çıktı...

Bişkek polisi, merkez meydanda toplanan Atambayev taraftarlarını dağıtmaya çalıştı

Polis, Meclis tarafından 27 Haziran'da dokunulmazlığı kaldırılan Atambayev'e, mafya lideri Aziz Batukayev'in 2013'te yasa dışı serbest bırakılmasına ilişkin süren soruşturma kapsamında, "tanık" sıfatıyla ifadesine başvurmak üzere üç kez davet göndermişti.

Polis, ifade vermeyi reddeden Atambayev'in Koy-Taş köyündeki evine 7 ve 8 Ağustos'ta operasyon düzenlemişti.

Operasyon sırasında bir güvenlik görevlisi hayatını kaybetmiş, 100 kişi yaralanmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz