Oktay: Çalışmalar kararlılıkla devam edecek

Oktay: Çalışmalar kararlılıkla devam edecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bayram namazı sonrasında açıklama yaptı; Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri için "çalışmalar kararlılıkla devam edecek" dedi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da merhum Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti. MHP Lideri daha sonra yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yönelik desteğini yineledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bayram namazı için Hakkari'nin Derecik İlçesi'ndeydi.


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul'da Büyük Çamlıca Camisinde bayram namazını kıldı.

Oktay, namazın ardından açıklamalarda bulundu.

FUAT OKTAY- ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE GERİDE BIRAKTIK ÖNÜMÜZE ÇOK UMUTLA ÜMİTLE GÜVENLE ÖNÜMÜZE BAKIYORUZ TÜM MİLLETİMİZİN BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUZ

Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili birinci yıl değerlendirme çalışmalarının da sonuna gelindiğini söyledi.

FUAT OKTAY- SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN GRUP TOPLANTISINDA YAPTIĞI AÇIKLAMADA BİRİNCİ YIL DEĞRELENDİREM ÇALIMASIYDI KAPSAMLI BİRÇALIŞMAYDI ÇOK CİDDİ BİR DEĞERLERDİRME İLE BİR YILIN MUHASEBENİSİ YAPMIŞO LDUK ...CHS'NİN ÇOK GÜÇLÜ ŞEKİLDE SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELME KABİLİYETİ VAR ...ÇALIŞMAMIZININ SONUNA GELDİK SAYIN CUKMHURBAŞKANINA KONUYU ARZU EDECEK NOKTAYAZI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, bir soru üzerine Doğu akdeniz'de sondaj faaliyetleri konusunda kararlılık mesajı verdi.

FUAT OKTAY- ÖZELLİKLE GÜNEY TARAFIN YASAL OLMAYAN YOLLARLA HAKİMİYET ALANI İDDİASI İLE YÜRÜTTÜĞÜ SONDAJ FAALİYETLERİNİ TÜRKİYE'NİN KENDİ ...YİNE KKTC İL EYAPTIĞI ANLAŞMALAR ÇERÇEVESİNDE ÇALIYŞMALARDIR BU ÇAMIYŞMALAR KARARLILIKLA DEVAM EDECEK....BU NOKTADAKİ KARARLIĞILIĞIMZ SON DERECE KESİN

MHP Lideri Devlet Bahçeli ise Ankara'daydı. Bayram namazının ardından Bahçeli, her zaman olduğu gibi önce merhum Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti.

Türkeş'in kabrine kırmızı karanfil bırakıp dua eden Devlet bahçeli, daha sonra açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, erken seçim tartışmalarına da değindi.

MHP Lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram mesajında "Ağustos ayı yeni zaferleri getirebilir" ifadesine ilişkin de değerlendirme yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bayram namazını Hakkari'nin Derecik ilçesinde kıldı.

Soylu, Vatandaşlarla bayramlaştı;

Bakan, bayram nedeniyle verdiği mesajda ise trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısında düşüş olduğunu ifade etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz