İsrail bayram dinlemedi

İsrail bayram dinlemedi

Filistinliler, Kurban Bayramı'nı da İsrail zulmü altında karşıladı... Mescid-i Aksa'ya fanatik Yahudilerin baskınını engellemek isteyenler, polisin sert müdahalesi ile karşılaştı. Olayda çok sayıda kişi yaralandı. Gazze'de ise Filistinli bir genç, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu yaşamını yitirdi.


İsrail'in sınır tanımaz hak ihlali, Müslümanların Kurban Bayramı'nda zirveye çıktı.

Fanatik Yahudilerin, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya baskınını durdurmak isteyen Filistinliler, İsrail polisinin sert müdahalesi ile karşılaştı.

1 saat gecikmeli kılınan bayram namazı sonrası Harem-i Şerif’in batı yakasındaki El-Meğaribe Kapısı’nda toplanan kalabalık, polisten kapıyı açmamasını istedi. Dışarıda yüzlerce fanatik Yahudinin beklediği anlarda ise polisin müdahalesi başladı.

Göz yaşartıcı gaz, ses bombaları ve plastik mermi kullanılan olaylarda çok sayıda Filistinli yaralandı ve gözaltına alındı.

Şiddet; işgal altındaki bir diğer bölge olan Gazze'de de yükseldi.

Bölgenin kuzeyinde konuşlu askerler, sınır tellerine yaklaşan Filistinli bir gence ateş etti. Olay yerinde hayatını kaybeden gencin naaşı, Filistin ilk yardım ekipleri tarafından alınabildi.

Tel Aviv yönetimi, öldürülen gencin "silahlı" olduğu iddia etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz