MHP Lideri Karabük'te Konuştu

MHP Lideri Karabük'te Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimler sonrası teşekkür ziyaretlerine Karabük ve Bartın ile devam etti... Doğu Akdeniz'deki sondaj gerilimi nedeniyle Türkiye'ye yaptırım kararı alan Avrupa Birliği'ne sert tepki gösteren Bahçeli, "Yol ayrımına gelinmiştir" dedi.

Karabük'ten, ab'ye ve ab beslemelerine açık seçik sesleniyorum, yaptırımlarını alsınlar da başlarına külah diye geçirsinler. ab'nin doğu akdeniz'de ne işi vardır bu alanda ne hakla hangi yetkiyle söz söyleyebilmektedir mesele hidrokarbon arama faaliyetlerinin ötesine çoktan geçmiştir. mesele egemenlik meselesidir, mesele türkiye'nin ve kıbrıs türklüğünün doğu akdeniz’deki tarihi ve haklı varlığıdır.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Karabük Belediyesi'nde yaptığı konuşmada Avrupa Birliği'ne böyle seslendi.
Doğu Akdeniz'deki sondaj gerilimi nedeniyle alınan yaptırım kararlarının zamanlamasına dikkati çekti.

AB tarafından seçilen tarih çok düşündürücüdür, açıkça maksatlıdır, adeta mesaj yüklüdür. yaptırım kararlarını ihtiva eden paketin 15 temmuz'da onay ve ilanı ab'nin nerede durduğunu, kimlere selam gönderip sevimlilik yarışına girdiğini ayan beyan ispatlamaktadır. ab'nin hem bünyesi hem de karar organları hastadır, ağır hasarlıdır. türkiye husumeti ise gizlenemez düzeydedir.

Türkiye'nin de Avrupa Birliği'ne karşı zincirleme yaptırımlar hazırlaması gerektiğini söyleyen MHP Lideri, "AB'yle bir karar arifesinde olduğumuz açıktır" dedi.

Kökümüzden koparak, egemenlik haklarımızı devrederek, biz biz olmaktan çıkarak ab'ye gireceksek, diyorum ki öyle ab de batsın, öyle üyelik de yerin dibine geçsin. pkk'nın arkasında duran bir oluşumun nesine ihtiyacımız vardır fetö'yü koruyup kollayan bir birlik yapısının neyine muhtaçlığımız olacaktır. ab'yle bir yol ayrımına gelinmiştir.

Devlet Bahçeli'nin gündeminde sistem tartışmaları da vardı.

Yeni hükümet sistemi türkiye'nin ayağına vurulan prangaları kıracak, devlet mekanizmasındaki tıkanıkları açacaktır. başka çare de kalmamıştır. yeni hükümet sisteminden geriye dönüş yoktur. türkiye bütün meselelerini, bütün talep ve eksikliklerini yeni sistemin sunduğu imkanlar kapsamında çözüme kavuşturacaktır.

Bahçeli, daha sonra Karabük Şehir Parkı'nın açılışını yaptı.

Ardından Bartın'a geçen Bahçeli'nin gündeminde terör saldırıları vardı. Tunceli'nin Ovacık ilçesinde teröristlerin tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaşamını yitiren küçük Ayaz ve Nupelda'yı hatırlattı.

Bölücü terör örgütü çocuklara kast etmektedir. tunceli'nin komünist belediye başkanından pkk'ya tepki gelmemiştir, hdp'nin sesi çıkmamıştır. sessiz kalanlar, saman altından su yürütenler, üç maymunu oynayanlar hesap verecektir.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz