ABD Başkanı İkinci Dönem İçin Kampanyaya Başladı

ABD Başkanı İkinci Dönem İçin Kampanyaya Başladı

Amerikan Başkanı Donald Trump'ın göçmenler konuşundaki sert tutumu devam ediyor... Trump, Amerika Birleşik Devletleri'ne yasa dışı yollarla gelen milyonlarca göçmenin ülkeden çıkarılma sürecinin gelecek haftadan itibaren başlatılacağını duyurdu.. İcraatlarını engellemekle suçladığı Demokratları da eleştiren Donald Trump, "2020'de Demokratlara verilecek her oy, radikal sosyalizmin yükselişine gidecektir" dedi.

Amerikan Başkanı Donald Trump, Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Biriminin, ülkeye yasa dışı yollarla gelen milyonlarca yabancının ayrılma sürecini gelecek hafta başlatacağını bildirdi....

Göçmenlerin geldikleri kadar hızlı şekilde ülkeden çıkarılacağını söyleyen Başkan Trump, Meksika'nın da, göç yasasını kullanarak iyi bir iş çıkardığını belirtti.

İkinci dönem başkanlık yarışına Florida eyaletinin Orlando kentinde başlayan Trump, konuşmasında Latin Amerika ülkelerinden gelen göçmenler konusuna ağırlık verdi...

Donald Trump, "Kanuna uyanlar için ülkemizin bir sığınak olması gerektiğine inanıyoruz, ancak suçlu yabancılar için değil" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında, görevde olduğu 2,5 yıllık süreçte neler yaptığını anlatan Trump, kendisinin Washington'da yerleşik düzeni Amerikan halkı adına sarstığını ve Demokratların bunu sabote etmeye çalıştığını savundu.

Amerikan Başkanı Trump'ın, "2020'de Demokratlara verilecek her oy radikal sosyalizmin yükselişine ve Amerikan rüyasının mahvolmasına gidecektir" ifadeleri de dikkati çekti..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz