Milli Eğitimle İlgili 19 Maddeden Oluşan Bir Kanun Teklifi Veriyoruz

Milli Eğitimle İlgili 19 Maddeden Oluşan Bir Kanun Teklifi Veriyoruz

İlkokula başlama yaşı 66 aydan, 69 aya çıkartılıyor... Meclis Başkanlığı'na sunulan teklife göre, sözleşmeli öğretmenlerin görev süreleri ile ilgili de değişikliğe gidiliyor. Yeni askerlik sistemine ilişkin teklifin görüşmelerine YARIN Genel Kurul'da devam edilecek; düzenlemenin bazı maddelerinde değişiklik var.

MEHMET MUŞ: "MİLLİ EĞİTİMLE İLGİLİ 19 MADDEDEN OLUŞAN BİRKANUN TEKLİFİ VERİYORUZ"

İktidar bu kez Milli eğitimle ilgili kanun teklifi hazırladı; teklifin ayrıntısına ilişkin açıklama Grup başkanvekili Mehmet Muş'tan geldi.

MEHMET MUŞ "BU KANUN ÖNEMLİ DÜZENLEMELER VAR BUNLARDAN BİR TANESİ İLKOKULA BAŞLAMA YAŞI 66 AYDAN 69 AYA ÇIKARTILIYOR "

19 Maddelik düzenleme, sözleşmeli öğretmenleri de yakından ilgilendiriyor.

MEHMET MUŞ: "KADROYA GEÇTİKTEN SONRA AYNI YERDE GÖREV YAPMAK DURUMUNLADALAR BU SÜRE Yİ 3+1 OLARAK RECVİZE ETMEYİ TEKLİF EDİYORUZ..TAYİN İSTEME HAKKINA SAHİP OLABİLECEKLER
BURAYA DİYANET İŞLERİNDEKİ SÖZLEŞMELİ PERSONELİ DE EKLİYORUZ "

Gözler bir yandan da yeni askerlik sistemine ilişkin yasa teklifinin görüşmelerinde olacak.

2 maddesi kabul edilen düzenlemenin Genel Kurul'daki görüşmelerine YARIN devam edilecek.

MEHMET MUŞ: "ŞU AN GELDİĞİMİZ NOKTADA GRUPLARIN BAZI ÖNERİLERİ VE TAVSİYELER VARDI ONLARI DA DEĞERLENDİRDİK.....KABUL ETMESİ HALİNDE CUMAYA KADAR BU TEKLİFİN GENEL KURUL'DANG ÇEMİSİNİ BEKLEMEKTEYİZ"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, geçen hafta CHP, MHP ve İYİ Parti gruplarını bilgilendirmişti, teknik detaylar görüşülmüştü.

Muhalefet partileri, çok sayıda askerin terhisine yol açacak düzenleme ile güvenlik zaafiyeti oluşacağı endişesini dile getirmişti. Bu konuda uzlaşma sağlandığı celp sayısının arttırılması formülü üzerinde çalışıldığı kaydedildi.

MEHMET MUŞ: "CELPLERLE ALAKALI YETKİ SAVUNMA BAKANLIĞINDADIR DOLAYISIYLA ONLAR CELPLERİ ARTTIRACAKMLAR ONU 10 MU YAPARLAR 12 Mİ YAPARLAR O SAVUNMA BAKANLIĞININ UHTESİNDE OLAN KONUDUR "

Muhalefetin itiraz ettiği bir başka madde de Cumhurbaşkanına askerlikten muafiyet yetkisi veren 45. madde..O maddede de değişiklik öngörülüyor

MEHMET MUŞ: "BİLİYORSUNUZ 1111 SAYISILI ASKER KANUNDA VAR OLAN YETKİ BELİ ÖNHERİLER VAR DİKKATE ALARAK MADDEYİ TEKRAR YABSZABİLİLİRİZ "

MEHMET ALİ ÇELEBİ: "PROGRAMNDAN....MGK TAVSİYESİNE BIRAKILACAK"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz